MEMORIÁL EVŽENA HADAMCZIKA SKONČIL TRIUMFEM!

Bylo to skvělé setkání všech, kteří mají rádi fotbal. Napříč generacemi, napříč národnostmi. 41. ročník Memoriálu Evžena Hadamczika skončil vynikajícím výsledkem. Nejen díky tomu, že se vítězem fantasticky obsazeného turnaje stal Baník Ostrava. Turnaj se setkal s nebývalým diváckým zájmem a organizátoři sklidili od zástupců zahraničních i tuzemských výprav uznání za jeho přípravu.

Byl to nejlépe obsazený Memoriál Evžena Hadamczika za celou historii jeho konání. AC Milán, West Ham United, Dynamo Kyjev. Ale vedle Baníku také Sparta, či Slavia. A řada dalších soupeřů. „To, že se nám podařilo takový turnaj uspořádat a zvládnout ho tak, že nám za výbornou organizaci poděkovali snad všichni naši hosté, to má pro nás snad ještě větší význam než skutečnost, že jsme turnaj vyhráli. Čehož si samozřejmě nesmírně považujeme,“ řekl Petr Mašlej, šéf mládežnického úseku Baníku Ostrava.

Memoriál měl nejen podle slov Petra Mašleje „všech pět Pé“. O hvězdné zahraniční účasti už byla řeč. „Hrálo se v úžasné atmosféře, hala byla plná fanoušků. A na hřišti se hrál fotbal vynikající úrovně. Všechny týmy přípravek, které se turnaje účastnily, ukázaly maximální kvalitu,“ liboval si Petr Mašlej.

Šéf baníkovského mládežnického úseku kvitoval, že si v rámci předturnajového programu proti AC Milán zahrály i týmy Brušperku, či baníkovského satelitu z Petřkovic. „A stejně důležitý byl i fakt, že se turnaje zúčastnily i další regionální týmy jako Karviná či Vítkovice. To vše je totiž naplněním významu tohoto turnaje,“ poznamenal Petr Mašlej.

Každá odvedená práce působí ještě větší radost, je-li patřičně oceněna. A ocenění se Baníku za způsob, jakým byl Memoriál Evžena Hadamczika připraven, skutečně dostalo. „Velkého poděkování jsme se dočkali například od zástupců Sparty. Bylo nám řečeno, že nic lepšího v této věkové kategorii Sparta ještě neabsolvovala. A podobných slov jsme se dočkali i od Angela Carboneho, bývalého hráče AC Milán a šéfa klubové akademie, který výpravu tohoto velkoklubu v Ostravě doprovázel,“ dodal ještě Petr Mašlej, který ocenil i to, že se Baník na turnaji prezentoval jako jednolitý klub, který drží pohromadě. „Důkazem toho byla účast pěti hráčů A-týmu při závěrečném vyhlašování. A také to, že všem oceněným poblahopřál Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku Ostrava,“ dodal ještě Petr Mašlej.

Nejlepších šest týmů turnaje bylo kromě jiného oceněno vouchery na nákup zboží v prodejnách Adidas v celkové výši 60 000,-Kč, které věnovala společnost MLK Tours. Vítězný tým získal voucher v hodnotě 20 000,-Kč, finalista 15 000,-Kč, bronzový tým 10 000,-Kč a zbývající týmy po pěti tisících.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava