Kuzmanovič: Přímák? Poradil mi Fleiši!

Nemanja Kuzmanovič má za sebou další velmi vydařený zápas. l Foto: FC Baník Ostrava

Pod vítězství 3:0 nad Pardubicemi se výrazně podepsal. Na první gól přihrál Davidu Buchtovi přesným centrem, druhý gól Baníku vstřelil z přímého kopu sám. Nemanja Kuzmanovič má za sebou další velmi vydařený zápas.

Jak jste průběh zápasu vnímal?

Dobře jsme do zápasu vstoupili. Hned jsme na soupeře nalezli, nechtěli jsme ho nechat kombinovat. Ono to bylo těžké, kombinovat na tomto terénu. Pomohl nám rychlý první gól, pak jsme přidali druhý ze standardky. Ve druhém poločase byl ten terén ještě horší, my jsme byli možná v určitých fázích hodně zbrklí. Ale až na výjimku po rohovém kopu, kterou skvěle vyřešil Viktor Budinský, jsme soupeře do velkých šancí nepouštěli ani v těch fázích, kdy Pardubice přece jen držely balon víc než my. Přidali jsme třetí gól a zaslouženě jsme vyhráli.

Z utkání si vy osobně odnášíte bilanci 1+1. To je příjemný pocit, ne?

Spíš teď cítím hlavně to, že jsem hodně pokopaný. Ale za tuhle bilanci jsem samozřejmě rád. Za šedesát minut pobytu na hřišti to není špatné. Ono to bylo takové bojovné utkání, takže jsem rád, že jsem se k nějaké střele dostal. Měl jsem vlastně jen jednu. A k té gólové asistenci mi samozřejmě pomohl David Buchta, který ten centr hlavou skvěle trefil.

Pokud jde o váš gól z přímého kopu, byl jste hned rozhodnutý, že jej pošlete ke vzdálenější tyči?

Ani ne. Říkali jsme si, s Jirkou Fleišmanem, že uvidíme podle toho, jak se postaví gólman. Řekli jsme klukům, ať prodlouží zeď. A najednou mi Fleiši povídá, že gólman stojí dva metry od té své zadní tyče a spíš hodně u středu branky, ať mu to na tu jeho stranu kopnu. Byl to takový jednodušší kop, kluci tam dobře clonili a brankář to asi viděl až na poslední chvíli.

Podobně jako proti Českým Budějovicím jste o výsledku utkání rozhodli už v první půli…

Znovu jsme využili dobrý vstup do zápasu. Celý týden jsme o tom mluvili, že musíme začít stejně jako proti Budějovicím. Hned od začátku na soupeře nastoupit, presovat a vytěžit z toho. To se povedlo, dva góly jsme dali ještě v první půli, a to rozhodlo.

Nicméně ve druhé půli byly Pardubice po určitou dobu lepší. Čím to bylo?

Chtěli jsme hrát pořád aktivně, ale to se nám moc nedařilo. Pardubice pak byly opravdu lepší, více kombinovaly, sbíraly odražené míče a pak nás tlačily. Ale jak jsem řekl, i když měly převahu, do nějaké šance se kromě té hlavičky z rohu nedostaly.

Jak moc důležitý je fakt, že Baník udržel čisté konto?

Je to důležité hlavně pro obránce a Buďu v brance. Už kolikátý zápas měl smůlu, že i když jsme třeba vedli o dva tři góly, vždycky nám tam něco spadlo a on o tu nulu přišel. Takže i za něj a za kluky z obrany jsem rád, že to čisté konto dnes máme. Vypadá to samozřejmě líp, když vyhrajete s nulou vzadu.

Je tohle vítězství posílením sebevědomí před utkáním se Slavií?

Samozřejmě, že trochu to našemu sebevědomí před zápasem se Slavií pomůže. Ale musíme se hlavně dobře nachystat, čeká nás hodně těžký soupeř. Zkusíme mu oplatit porážku ze zápasu v Praze.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava