HOŘKÁ PŘÍCHUŤ PERNÍKU. BANÍK – PARDUBICE 1:1

Jednou to přijít muselo. Stoprocentní úspěšnost Baníku na Městském stadionu vzala za své v jedenáctém domácí utkání – po remíze 1:1 se s Pardubicemi body dělily. Hosté dokonce v Ostravě vedli a Baník vyrovnal až v 68. minutě Martinem Susem. I přesto má Baník na třetí Opavu stále sedmibodový náskok.

kot_0562

KOMENTÁŘ

Hosté z města perníku byli nejen katy vítězné série, ale také dlouhé neprůstřelnosti brankáře Vaška. Když totiž ve 14. minutě po rohovém kopu Ladry na bližší tyči líznul míč hlavou Kudrna, Baník v Ostravě kapituloval po pěti zápasech, 469 minutách a šesti a půl měsících.

Dobývání hostující brány se ještě ztížilo. Baník byl sice znovu na balonu a měl řadu rohových kopů, ale do pardubické šestnáctky se přes přehuštěný střed pole dostával spíše jen centry než kombinací. Po Pekárově přímém kopu už ve 26. minutě část tribun jásala, ale balon se zavlnil pouze na horní síti. Z protiútoku bylo daleko hůře před Vaškem: Petráň po Řezníčkově centru zprava úspěšně hlavou loboval Vaška, který konečky prstů stačil vytáhnout balon na břevno.

Ke konci půle pardubického gólmana Knoblocha nejprve dalekonosnou dělovkou procvičil Hlinka a pak ho po technické šajtli Hrubého spasila dobře postavená tyč.

Po změně stran převaha Baníku značně narostla a zdálo se být otázkou času, kdy přetížená pardubická defenzíva povolí. Jenže dobře organizovaní hosté odolávali. Hrubý v 51. minutě ze slibné parkety nedokázal stlačit ránu více k zemi a přestřelil, a tak až v 68. minutě propadl centr střídajícího Mondeka od levé lajny na zadní tyč k Susovi, který se z voleje nemýlil.

Baník už v závěru hrál na riziko a z velkého územního tlaku si vypracoval ještě jednu stoprocentní šanci. Jakubov na velkém vápně prostrčil míč za obránce Mičolovi, jehož ránu ale lapil Knobloch.

kot_0532

OHLASY TRENÉRŮ

VLASTIMIL PETRŽELA: „Strašně jsme si zápas zkomplikovali první půlí. Hráli jsme zbytečně do šířky, i když střed hřiště byl ucpaný, ale první poločas jsme odehráli vyloženě špatně. Druhou půli jsme to zjednodušili a zrychlili, nehráli jsme tak složitě. Povedlo se nám více uvolnit prostředek. Začali jsme soupeře dostávat pod velký tlak, ale velkou šanci, kterou jsme to mohli rozhodnout, jsme neproměnili. Takový je fotbal.“

Branky: 68. Sus (Mondek) – 14. Kudrna. Rozhodčí: Matějček – Fišer, Pfeifer. ŽK: Hlinka, Helešic, Mičola, Sus – Kudrna, Fousek, Kayamba.

FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Helešic – Pekár (46. Mondek), Hlinka, Hrubý – Mičola, Jakubov, Stáňa (82. Urgela).

FK Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Čiernik – Kudrna – Kayamba (90. Přibyl), Řezníček (75. Schejbal), Jeřábek, Ladra – Petráň (69. Fousek).