HOKEJOVÍ FANOUŠCI SI V OSTRAVĚ UŽÍVAJÍ SKVĚLOU ATMOSFÉRU

Hokjistům fandí zaplněná Ostravar Aréna. Foto: Jiří Zerzoň

V Ostravě vrcholí mistrovství světa juniorů do 20 let v hokeji. Fandové vytvářejí všem týmům skvělou atmosféru. Našli si také čas, aby navštívili ostravské pamětihodnosti a jezdili na výlety do okolí.

Na Mistrovství světa juniorů v hokeji čekají hokejisty o víkendu zápasy o udržení, semifinálové boje a poté zápas o třetí místo. Český tým vypadl ve čtvrtfinále, I přes nepříznivý vývoj zápasu je vyprodaná hala povzbuzovala a po zápase jim přichystala bouřlivou rozlučku.

Hokejem žije od 26. prosince téměř celá Ostrava. V ulicích, restauracích a barech jsou k vidění především fandové z Kanady, kterých přijelo do Ostravy několik stovek. Tvoří je skalní fandové hokeje, ale také členové rodin hráčů a jejich známí.  Velku část skalních fanoušků z Kanady tvoří manželské páry v seniorském věku. „Jezdíme s manželkou s kanadskými juniory na každé mistrovství světa. Bydlíme v centru Ostravy. Jsme tady v kontaktu s ostatními fandy a již jsme byli na vyhlídkové věži ostravské radnice i v Dolní oblasti Vítkovice. Ve volném dni jsme si zajeli do polského Krakova,“ líčil prošedivělý šedesátník v kanadském dresu. Vyhlídku na město z ostravské radnice si nenechalo ujít přes 200 Kanaďanů.

Do Ostravy se také sjely stovky novinářů a desítky bývalých hráčů NHL, kteří nyní působí ve svých klubech jako skauti. K nejznámějším patří Steve Yzerman, Ron Francis, Kris Draper nebo Martin Lapointe, všichni několikanásobní vítězové Stanley Cupu.

Ostrava se v souvislosti s juniorským mistrovstvím světa v hokeji dostala do povědomí sportovních fandů na celém světě. Šampionát znamená pro město také významný ekonomický přínos. Po dobu mistrovství jsou všechny ostravské hotely zaplněny, fandové utrácejí v restauracích, barech i v obchodech.

(nm) Zdroj: Město Ostrava