HLASOVÁNÍ SKONČILO-LIDÉ NA JIHU ROZHODLI O REALIZACI DVANÁCTI PROJEKTŮ

V hlasování o tom, co nového na Jihu vznikne, uspělo 12 projektů. Obyvatelé městského obvodu Ostrava-Jih vybírali z celkem třiceti nápadů, které lidé letos přihlásili. Nejúspěšnějším je rekonstrukce fontány před Poliklinikou v Hrabůvce, ale dojde třeba i na sáňkovací kopec nebo čističky vzduchu do školek v Zábřehu.

O vítězných dvanácti projektech, které se začnou během příštího roku realizovat, rozhodlo 3586 hlasujících.  Obyvatelé Jihu se mohou těšit mimo jiné na renovaci kašny před poliklinikou, první parkourové hřiště na Jihu, vybavení dřevařské dílny pro klienty sociální služby, sáňkovací kopec, čističky vzduchu do mateřských škol i návrat zvoničky na zábřežský hřbitov.

Radnice městského obvodu Ostrava-Jih umožnila lidem přímo rozhodovat o vyčleněných financích již potřetí. Na nápady obyvatel Jihu v rámci participativního rozpočtu „Společně tvoříme Jih“ vyčlenila radnice v prvním ročníku pět, vloni a letos sedm milionů korun.

Podrobné výsledky hlasování jsou k dispozici na Fb Společně tvoříme Jih nebo www.spolecnetvorimejih.cz

(ab) Zdroj: Město Ostrava