Hasiči spolu s policisty zachránili z hořícího bytu muže

HZS Moravskoslezského kraje

V sobotu 22.4.2023, krátce po půl jedenácté odpoledne, vyjely tři hasičské jednotky k požáru bytu v ostravské části Hrabová. Po příjezdu hasiči, ve spolupráci s již přítomnými policisty, vnikli do bytu a vytáhli muže, který se z bytu nestihl sám dostat. Hasiči také z bytu zachránili tři kočky.

Operační středisko přijalo informaci o požáru bytu v Ostravě-Hrabové v 10:34 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh, doplnění o dobrovolné hasiče z Ostravy-Hrabové.

Hasiči již při příjezdu viděli vycházet černý dým z oken. Ihned vyběhli k bytu, kde už byli policisté, kteří v danou chvíli vyrazili dveře beranidlem. Hasiči vstoupili do bytu v dýchacích přístrojích, kde za dveřmi nalezli muže, kterému se nepodařilo před požárem utéci. Hasiči muže ihned vynesli ven, kde mu do příjezdu posádky záchranářů, poskytli předlékařskou pomoc. Díky rychlé a vynikající spolupráci hasičů a policistů, se podařilo muži zachránit život. Hasiči z bytu dále vytáhli i tři živé kočky.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili jeden vodní proud. Následně odvětrali všechny prostory, které byly zasažené kouřem a termokamerou provedli závěrečný průzkum, kterým vyloučili možnost skrytých ohnisek.

Hasiči oheň dostali pod kontrolu během 15 minut, další 30 minut jim zabrala celková likvidace. Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů, předběžná škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

(nm)