Důležité body! Baník – Jablonec 2:1

Důležité tři body pro Baník! Ostravští zvládli souboj s nepříjemným Jabloncem a díky dvěma proměněným penaltám Dyjana Carlose de Azeveda zvítězili 2:1! Penaltu kopali i hosté, Jan Laštůvka ji ale dokázal chytit!

První střelu na branku si v utkání připsal Baník. Daniel Holzer zahrál rohový kop před malé vápno, našel Martina Filla, jehož hlavička trefila přesně gólmana Hanuše.

O chvíli později dostal v šestnáctce Baníku míč proti noze Vladimír Jovovič, vypálil a přestřelil. A o chvíli později nedosáhl Ivan Schranz jen těsně na dlouhý míč mířící za obrannou linii Baníku.

V 16. minutě zaútočil Baník po pravé straně, Martin Fillo nacentroval, našel Ondřeje Šašinku, jehož jeden z jabloneckých hráčů fauloval. Penalty se ujal Dyjan Carlos de Azevedo a dloubáčkem doprostřed otevřel skóre.

Hosté srovnali ve 20. minutě. Vojtěch Kubista se v šestnáctce Baníku uvolnil a zblízka propálil Jana Laštůvku – 1:1.

Martin Fillo pak poslal do jablonecké šestnáctky několik dalších centrů, obrana hostí si s nimi poradila. A tak to ostravský pravý bek zkusil ve 37. minutě jinak. Základem byl jeho náběh a současně i přesný oblouček Adama Jánoše, který přistál Martinu Fillovi u nohou. Pětatřicetiletý bek tentokrát místo centru volil kličku, uvolnil se přes Jovoviče, a ten ho fauloval. Pískala se druhá penalta a znovu se k ní postavil Dyjan Carlos de Azevedo. Tentokrát mířil k levé tyči a znovu byl úspěšný – 2:1!

Krátce před poločasem si Daniel Holzer nejdřív zpracoval vysokou přihrávku, obhodil si soupeře a vystřelil. Jeho tečovaná střela se otřela o tyč!

Baník začal aktivně i druhou půli. V 50. minutě to po rychlé kombinaci zkoušel z hranice šestnáctky Martin Fillo. Jeho střela byla ještě tečovaná skončila těsně vedle.

A za chvíli tutovka Baníku! Adam Jánoš zakroutil míč z přímého kopu na malé vápno, tam si naběhli Ondřej Šašinka a Nemanja Kuzmanovič a první jmenovaný zblízka přestřelil!

V 57. minutě přišla chvíle Jana Laštůvky. Jakub Považanec vyslal z hranice šestnáctky skvělou ránu. Gólman Baníku ji excelentně vyrazil zpod břevna!

A vzápětí měl šanci Baník. Ondřej Šašinka v pokutovém území patou přiťukl Nemanjovi Kuzmanovičovi, tomu ale rána nesedla, jak si představoval.

V 62. minutě nastala kritická chvíle. Po souboji Ondřeje Šašinky s Liborem Holíkem se pískala další penalta, tentokrát pro Jablonec. Míč si postavil Miloš Kratochvíl, poslal balon k pravé tyči, ale právě tím směrem se vymrštil i Jan Laštůvka a balon svou nataženou pravicí dostihl!

O chvíli později pálil Kubista z přímého kopu vysoko nad.

Jablonec se s přibývajícím časem snažil zesílit tlak, ale Baníku se pak stále více dařilo držet hru v dostatečné vzdálenosti od branky, což nakonec vedlo i ke kýženému vítězství!

STATISTIKY:

Poločas: 2:1
Branky: 17. de Azevedo z penalty, 38. de Azevedo z penalty – 20. Kubista. Rozhodčí: Berka – Kotík, Kubr. ŽK: Jánoš, Fillo – Martinec, Jovovič, Kubista. Hráno bez diváků.

SESTAVY

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Ndefe – de Azevedo (90. Buchta), Jánoš, Tetour (90. Kaloč), Holzer (80. Svozil) – Zajíc (46. Kuzmanovič), O. Šašinka (78. Mena).

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Krob (78. Chramosta) – Považanec – Schranz (63. Haitl), Kubista, Kratochvíl, Jovovič (88. Podaný) – Doležal.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava, Foto: Petr Kotala