DRUHÝ SOUPEŘ BANÍKU V RAKOUSKU: ADMIRA

Druhým soupeřem Baníku na soustředění v Rakousku bude účastník místní bundesligy Admira/Wacker Mödling. Utkání se bude hrát dnes v Söchau, čas výkopu je 17:00.

Baník po vítězné premiéře proti Honvédu Budapešť jede v Burgenlandu podle plánu a úterní déšť odplavil i tropická vedra, která v Bad Tatzmannsdorfu v posledních dnech panovala. Podvečerní trénink v Oberschützenu se odbýval v příjemné teplotě kolem pětadvaceti stupňů.

„Všechno běží podle plánu, jsme spokojeni. V pondělí jsme měli asi takový vrchol přípravy, hráči teď ještě budou v únavě, tak i proto ve středu zátěž rozložíme. I proto, aby se nikomu nic nestalo,“ řekl trenér Luboš Kozel po úterním tréninku.

Středeční soupeř skončil v uplynulé sezoně rakouské bundesligy jedenáctý. Znalci fotbalové historie vědí, že dříve byly Admira a Wacker dva samostatné vídeňské kluby, které se však sloučily a další fúzí s Mödlingem v roce 1997 klub dokonce úplně opustil katastr hlavního rakouského města.

„Bude to asi trošku jiný soupeř než Maďaři. Rakouský fotbal je obecně přímočařejší, důraznější a soubojovější. Pro nás je to pořád přípravné utkání a asi budou hrát i jiní hráči než v sobotu,“ nastínil Luboš Kozel.

Baník má pro nadcházející utkání k dispozici takřka kompletní kádr. Výjimkou je stále lehce zraněný záložník Nemanja Kuzmanovič.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava