Dny NATO opět nabídnou výjimečné zážitky, lidé mohou zase hlasovat o nejlepší leteckou ukázku

Foto l Dny NATO

O víkendu 16. – 17. 9. 2023 přivítá Letiště Leoše Janáčka Ostrava 23. ročník Dnů NATO. Návštěvníky čeká bohatý program, tématem akce je i modernizace, a tak se diváci mohou těšit též na prezentaci nejmodernějších strojů. První dva ročníky akce se konaly v Ostravě na Černé louce, načež se Dny NATO přesunuly do prostor letiště.

Statutární město Ostrava i letos akci podpořilo. Návštěvníci mohou opět zhlédnout dynamické i statické ukázky Městské policie Ostrava. Připraveny jsou ukázky služební kynologie i zákrok skupiny hipologie. Prezentována bude technika, výzbroj a výstroj naší městské policie, strážníci nezapomněli ani na děti a připravili rozličné kvízy a soutěže. Odlehčení dopravy napomohou i tři kolárny, jejichž provoz přímo v místě akce zajišťují také strážníci Městské policie Ostrava. Lidé mohu zavítat i do zóny města Ostravy, která nabídne zájemcům virtuální realitu, pro nejmladší jsou opět připraveny různé aktivity, scházet nebude Ostravský informační servis.

I letos mohou lidé hlasovat v sobotu 16. září 2023 od 9 hodin (téměř do půlnoci) prostřednictvím facebookového profilu města Ostravy o nejlepší leteckou ukázku. Pohár vítězi ankety pak předá v neděli primátor města Jan Dohnal. Cena primátora města nejlepšímu letci je udělována od roku 2016. Posledním třem ročníkům kralovali maďarští stíhači. V letech 2020 a 2021 zvítězil major Mate Majerik, vloni pak kapitán David Szentendrei.

Detailní informace k akci viz https://www.natodays.cz/.