Devět jednotek hasiči likvidovalo nebezpečný požár v Ostravě

Celkem devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v pátek 23.4.2021 u požáru výrobní haly v Ostravě-Radvanicích, a to vodou i pěnou.

Uvnitř se nacházely nádoby s chemickými látkami, mj. zde hořela velká nádoba s acetonem. Požár se obešel bez zranění, byly odtud evakuovány dvě osoby.

Příčina vzniku požáru je v šetření, majitel dosud nedokázal vyčíslit předběžnou škodu, ani hrubý odhad, i tak se bude zřejmě pohybovat minimálně v řádu statisíců korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v hale informováno v pátek krátce před 11. hodinou dopolední. Do Radvanic nedaleko Ludvíkovy ulice vyjelo pět ostravských jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Zábřeh, Poruba a Přívoz, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice, Michálkovice, Bartovice a Šenov.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a půl, další hodinu a půl jim zabralo pečlivé dohašování. Ochlazovali několik tlakových nádob. Chemikálie v poškozených obalech odvezli na likvidaci do firmy OZO.

(nm) Foto:  HZS Moravskoslezského kraje