Čtyři body? Málo, měli jsme jich mít šest, řekl po utkání v Olomouci vítkovický brankář Patrik Bartošák

V obou zápasech, které hokejové Vítkovice na úvod sezony sehrály, patřil ke klíčovým mužům svého týmu. V tom prvním doma se Zlínem to Ostravany mále dovedlo k vítězství. Málem. Krátce před koncem Vítkovice inkasovaly a zápas nakonec v prodloužení ztratily. V Olomouci podal brankář Patrik Bartošák znovu vynikající výkon. Tentokrát to na výhru stačilo. Ostravský klub v Olomouci vyhrál 4:2 a má po dvou kolech na kontě čtyři body.

„Mohli jsme jich mít šest. Ty čtyři možná vypadají hezky a možná je s nimi někdo spokojen, já ale ne, protože zápas doma se Zlínem jsme měli dotáhnout k výhře a těch bodů jsme teď měli mít šest,“ prohlásil Bartošák po utkání na Hané.

Olomoucké fanoušky i hráče během zápasu několikrát rozdráždil. V první třetině především výkonem, pomohl Vítkovicím přežít čtyři oslabení v úvodní části hry. Ve třetí třetině předvedl zákrok, který Hanáky hodně naštval. Za stavu 3:1 pro Vítkovice ve chvíli, kdy na něj najížděl domácí Roman Vlach, posunul nohou svou branku. Takže Vlachova střela sice do branky doputovala, ale ta už byla vychýlená a gól platit nemohl.

„Nebyl v tom z mé strany úmysl branku posunout,“ řekl Bartošák po utkání. „Ten hráč dostával přihrávku, já se o tu branku zastavil, a když jsem viděl, že to stahuje zpět do protipohybu, chtěl jsem se od ní zase odrazit. A branka vyletěla,“ popisoval vítkovický brankář jeden z klíčových momentů zápasu.  „Diváci, hráči i trenéři Olomouce to samozřejmě mohou vidět jinak, ale já se odrazil od brány s úmyslem spíš najet do hráčovy hokejky a znemožnit mu zakončení. A bohužel, nebo spíš bohudík, ta brána vyletěla, protože on se tam dostal a zakončoval by do prázdné,“ řekl jeden z hrdinů nedělního duelu Vítkovic v Olomouci.

(pd) foto: HC Vítkovice