Beats for Love v předvánočním čase opět pomáhá

Beats for Love v předvánočním čase opět pomáhá. Výtěžek veřejné sbírky putuje pacientům do nemocnice! V průběhu veřejné sbírky pořádané na festivalu Beats for Love vybrali jeho návštěvníci necelých 11.000 korun na dobročinné účely. Vedení festivalu se rozhodlo částku navýšit na symbolických 33.333 korun a tu teď věnovat pacientům Městské nemocnice Ostrava.

Nemocnice za peníze nakoupí zdravotnické pomůcky jako například tlakoměry. Na seznamu má ale také předměty, které sice nepomáhají přímo s léčbou, ale zpříjemňují trávení času pacientů v nemocničním prostředí. Tedy kupříkladu nové televize do pokojů či USB disky určené pro vzdělávací programy.

„Finance věnujeme Kardiologickému oddělení, protože ústředním motivem našeho festivalu je stejné jako jejich – srdce. Jsme rádi, že alespoň trošku pomůžeme tamějším pacientům přečkat čas v nemocnici ve větší pohodě,“ vysvětluje Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love.

Na Kardiologickém oddělení je v současné chvíli 69 dospělých pacientů, kteří se zde léčí zejména s akutním koronárním syndromem, poruchami rytmu a hypertenzí. „Děkujeme všem dárců, kteří se v rámci festivalu nejen dobře pobavili, ale mysleli i na druhé, velké poděkování patří i organizátorům. Vážíme si toho, že budeme moci finanční prostředky použít ke zvýšení péče o naše pacienty,“ doplňuje primář oddělení Radim Kryza.

Festival Beats for Love se dlouhodobě soustřeďuje na charitativní aktivity. Vloni jeho pořadatelé zorganizovali sbírku pro vážně nemocnou holčičku, které pak zakoupili speciální komunikační pomůcku v hodnotě necelých 100.000 korun. Organizátoři festivalu také darovali krev, uklízeli v zahradách seniorských domů, uspořádali vánoční nadílku dětem v nemocnici a učili studenty na Wichterlově gymnáziu DJ umění.

(nm) Tým B4L, Odkazy: www.b4l.cz  – oficiální webová stránka festivalu

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje