Beats for Love se blíží, slibuje obří show

Léto se kvapem blíží a s ním i očekávaný festival Beats for Love. Největší festival taneční hudby ve střední a východní Evropě se bude již popáté konat v industriálních Dolních Vítkovicích. Letošní půlkulaté narozeniny slibují obří audiovizuální show, které se zúčastní také legendární Fatboy Slim. Díky nové hlavní scéně si ji může užít přes 40.000 fanoušků, na které čeká bohatý doprovodný program i organizační novinky.

fatboy_slimzardonic

Beats for Love se letos v Ostravě koná 5. – 8. července. Na celkem 13 stage vystoupí téměř 400 interpretů z celého tanečního světa. Dominantou rozšířeného areálu bude hlavní scéna, jejíž konstrukci pokryje až 300 metrů čtverečních LED obrazovek. Na desetitisíce lidí budou působit speciální vizuální efekty, které umocní jejich hudební zážitky. „Hlavní stage takových parametrů už byla nutnost. Festival se rok od roku rozrůstá a chceme, aby si lidé užili všechna vystoupení pohodlně,“ uvedl ředitel festivalu Kamil Rudolf. Loni se akce zúčastnilo na 40.000 lidí a už druhý festivalový den bylo vyprodáno.

wilkinson

Hlavní festivalová scéna nazvaná Love Stage bude poprvé stát na volné ploše mimo industriální jádro Dolních Vítkovic. Její konstrukce váží zhruba 120 tun, dalších 50 tun je potřeba na ukotvení. Stavět ji budou čtyři desítky techniků, kteří mají na starost také 200 světel, ozvučení či výkonné lasery. Po šesti dnech práce bude obří „main stage“ připravena na hvězdy světového formátu. Kromě proslulého průkopníka taneční hudby Fatboy Slima, který v tuzemsku vystoupí teprve podruhé, to bude například britský DJ a producent Wilkinson – držitel pěti ocenění v soutěži The National Drum and Bass Awards.

separ_a_dms

Love Stage bude patřit mimo jiné francouzské dvojici DJ Fly & DJ Netik, kteří získali v nejprestižnější světové soutěži DMC již sedm titulů. „Jejich vystoupení si určitě nenechám ujít,“ dodal ředitel. Těšit se můžete i na multižánrovou kapelu N.O.H.A., která je u českých fanoušků velmi oblíbená. Na festival se po dvou letech vrátí podmanivý venezuelský tvrďák Zardonic. Do Ostravy přiletí i ukrajinská královna stylu Hardcore&Hardstyle, Miss K8, která se již druhým rokem umístila v anketě Top 100 DJs pořádané prestižním magazínem DJ Mag. Z české taneční scény se představí například Majk Spirit s H16 a živou kapelou, rapper Marpo & TroubleGang či alternativní Midi Lidi.

Na festivalu se představí také vítězové dýdžejského souboje DJ contest, který se odehraje ve druhé polovině června. Soutěž je určena mladým a talentovaným dýdžejům z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska (Visegrádská čtyřka). Pět nejlepších bude odměněno šancí zahrát si na prestižním mezinárodním festivalu, a nastartovat tak svou kariéru.

Jízda v rally autě, pavoučí stěna i „festivalová sámoška“

unnamed (1)

Doprovodný program festivalu bude i letos pestrý, místy adrenalinový. Lidé si vyzkoušejí jízdu na skateboardu i v rally autě. Na speciální pavoučí stěně se mohou proměnit ve Spider-Many. O zábavu se jim postarají street performeři, parkouristi či živé sochy. „V pomyslném obýváku si mohou odpočinout s oblíbeným X-boxem, playstationem a hlavně se zábavnou virtuální realitou,“ slibuje K. Rudolf. Součástí festivalového kempu bude nově obchod přezdívaný „festivalová sámoška“. Návštěvníci si zde mohou koupit potraviny včetně pečiva, uzenin a sýrů, ale také zapomenutý kartáček na zuby. V kempu bude též hospoda fungující 24 hodin denně.

Love for kardio pacienty

I jubilejní ročník festivalu má charitativní přesah – pomůže dětem i dospělým ležícím na Kardiologickém oddělení Městské nemocnice Ostrava. „Je v tom i symbolika. Festival má ve znaku srdce, proto pomůžeme těm, kteří mají se srdcem problémy,“ míní ředitel. Za vybrané peníze se koupí například infuzní pumpy či antidekubitní matrace proti proleženinám.

Beats for Love 5.– 8. července 2017. Industrial Park, Dolní Vítkovice, Ostrava, www.b4l.czwww.facebook.com/beats.for.love – oficiální stránka festivalu na fb, www.facebook.com/events/871120126355966 – oficiální událost festivalu na fbČtyřdenní vstupenka: 590 Kč, na místě 700 Kč

(nm) KP