Baňky absolvovaly supertěžkou premiéru

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Velmi těžkou premiéru mají za sebou dnes už prvoligové hráčky Baníku. Velmi mladý tým trenéra Witolda Zajace prohrál na hřišti silné a reprezentantkami nabité pražské Sparty 1:8.

Baník vyrukoval do utkání se snahou o vysoký presink. Sparta si nicméně v úvodu vypracovala několik rohových kopů a po jednom z nich se v 6. minutě ujala po hlavičce Pochmanové vedení.

Slezanky ve své snaze nepolevily, nicméně přišly dva rychlé góly Sparty a po 17 minutách to bylo 3:0. A přišlo snížení. Kateřina Lachká unikla po pravé straně z vlastní poloviny až do šestnáctky, zasekla, poslala míč teprve patnáctileté Karolíně Krupníkové, která křížnou střelou snížila. Po trefě domácí Cvrčkové to bylo po poločase 4:1, přičemž brankářka Karolína Škrabalová pochytala několik dalších střel domácího týmu.

Dominance Sparty, která má ve svém středu řadu reprezentantek, pokračovala i po pauze, střídající Marie Tripp Amber se dokonce blýskla hattrickem a nakonec se zrodil výsledek 8:1.

_________________________________________________________________________

STATISTIKY:

Poločas: 4:1
Branky: 71., 78.a 85. Tripp Amber, 6. Pochmanová, 16. Martínková, 17. Šubrtová, 37. Cvrčková, 50. Polcarová – 22. Krupníková. Rozhodčí Mifková. ŽK: Dědinová.