Baník znovu pořádá elitní trenérskou konferenci!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Jedinečný trenérský seminář se zahraniční účastí, který Baník poprvé uspořádal v loňském roce, se bude v Ostravě konat také letos!

A také letos budou zájemcům o účast přednášet špičkoví trenéři z tuzemska i zahraničí. Seminář, který Baník připravuje ve spolupráci s FAČR, se bude konat 8. května a kromě jiných se jej aktivně zúčastní i Mark Robson, hlavní trenér týmu West Ham United U21!

„Je to vynikající aktivita a Baník Ostrava za to chválím,“ uvedl technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka. “

Na svazové úrovni se v posledním období snažíme vzdělávat naše trenéry, zajistit jim špičkové lektory i ze zahraničí a určitě jsme v tomto směru zaznamenali velký progres. Ale aby s takovouto aktivitou přišel klub, aby připravil seminář na takové úrovni a podělil se o něj s veřejností, to je skutečně chvályhodná věc a pro český fotbal velice prospěšná,“ ocenil práci Baníku Ostrava Zdeněk Psotka.

Do Ostravy přijede přednášet také například Michael These z 1. FC Norimberk, šéftrenér mládežnického úseku kategorie U16-19, mezi lektory budou také baníkovští trenéři Milan Chalupa nebo Jiří Neček.

„Když jsme tuto velkou trenérskou konferenci připravovali poprvé v loňském roce, věřili jsme v úspěch, ale nemohli jsme samozřejmě vědět, jakých reakcí se nám dostane. Veškerá zpětná vazba, kterou jsme loni obdrželi, nás motivovala k tomu, abychom akci přinejmenším na stejné úrovni připravili znovu,“ uvedl Roman Holiš, šéf Akademie Baníku Ostrava, jenž věří, že letošní ročník co do účasti trenérů ještě překoná loňský ročník, kdy se na konferenci přihlásilo 240 trenérů! „Chci poděkovat všem, kdo se na organizaci trenérské konference podílí,“ dodal ještě Roman Holiš.

Letošní trenérská konference se bude na Bazalech konat pod záštitou pana Richarda Vereše, starosty městského obvodu Slezská Ostrava. Zájemci z řad fotbalových trenérů se mohou o účast na konferenci přihlásit zde: UČFT :: Konference fotbalových trenérů II, Ostrava (ucft.eu)

(pd)