Auto poblíž Bazalů spadlo z mostu

Foto: Tomáš Lach, HZS MSK

Srážka dvou aut zapříčinila nehodu která se stala v pátek večer v Ostravě. Po půl osmé večer byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilů.

Nehoda se stala v katastru Statutárního města Ostravy, městské části Slezská Ostrava na ulici Českobratrská. U nehody došlo ke zranění jedné osoby, která se svým vozidlem spadla z mostu.

Na místo události byly vyslány dvě profesionální jednotky z ostravských stanic Fifejdy a Slezská Ostrava spolu s dobrovolnými kolegy z Radvanic.

Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, kde jedno z vozidel zůstalo na silnici a druhé vozidlo po nárazu prorazilo zábradlí mostu vedoucího k ostravským Bazalům a následně spadlo z výšky šesti metrů.

Hasiči po příjezdu pomohli zraněnou osobu z druhého vozidla transportovat k sanitnímu vozidlu, neboť osoba se již při příjezdu jednotek nacházela mimo havarovaný automobil. Současně hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a případnému samovolnému pohybu.

Po vyšetření nehody Policií ČR hasiči uklidili komunikaci a provedli provizorní zajištění proraženého zábradlí mostu. Místo zásahu pak předali přítomné hlídce PČR a vrátili se zpět na základnu.

(nm)