Aktiv Besip uspořádal dopravní soutěž

Foto: Město Ostrava

Dopravní soutěž mladých cyklistů v areálu základní školy Alberta Kučery v Hrabůvce uspořádal Aktiv Besip pod záštitou radního pro dopravu Lukáše Semeráka. Na start se postavilo 17 čtyřčlenných družstev ze základních škol z Ostravy a okolí.  Cyklisty čekala jízda zručnosti, jízda po dopravním hřišti, testy z pravidel silničního provozu a poskytování první pomoci. V obou věkových kategoriích zvítězili cyklisté ze ZŠ Alberta Kučery.

Do okresního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo 12. května v areálu ZŠ Alberta Kučery v Hrabůvce, postoupilo ze tří okrskových kol 17 družstev. Každé družstvo tvořily dvě dívky a dva chlapci. Soutěž byla rozdělena do dvou věkových kategorií. Závodníci soutěžili v jízdě zručnosti, jízdě po dětském dopravním hřišti, v testech z pravidel silničního provozu a pravidel při poskytování první pomoci a čekala je i jedna nesoutěžní disciplína – práce s mapou. Obě kategorie vyhráli „domácí“ cyklisté ze ZŠ A. Kučery, kteří tak postoupili do krajského finále.

Dodržování pravidel jednotlivých disciplín hlídali strážníci Městské policie Ostrava, policisté Dopravního inspektorátu Městského ředitelství policie Ostrava, úředníci ostravského magistrátu i úřadů městských obvodů Jih, Moravská Ostrava a Přívoz a dopravní psycholožka. Disciplínu zaměřenou na první pomoc zajišťovali členové Záchranného týmu ČČK Ostrava a na organizaci celého dne se podíleli zaměstnanci ZŠ a MŠ Alberta Kučery a městské společnosti Ostravské komunikace.

Výsledky soutěže:
I. věková kategorie (10 – 12 let)
1. místo ZŠ A. Kučery (124 tr. bodů)
2. místo ZŠ Bílovecká (135 tr. bodů)
3. místa ZŠ Šenov (142 tr. bodů)
4. místo ZŠ Krestova (144 tr. bodů)
5. místo ZŠ Matiční (192 tr. bodů)
6. místo ZŠ Volgogradská 6B (194 tr. bodů)
7. místo ZŠ J. Šoupala (291 tr. bodů)
8. místo ZŠ Krásné Pole (313 tr. bodů)
9. místo ZŠ H. Vrchlického (368 tr. bodů)

II. věková kategorie (13 – 16 let)