ADAM PLACHETKA VYSTOUPÍ MIMOŘÁDNĚ V OSTRAVĚ

Dům kultury města Ostravy stane centrem všech milovníků české opery. 18. listopadu přijal pozvání pořadatelů Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších operních pěvců dneška – Adam Plachetka.

Ten do svého náročného pracovního programu mimořádně zařazuje koncert v Ostravě, kde zazpívá slavné operní melodie klasiků Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Během Velkého operního gala se posluchači mohou těšit mimo jiné na slavné árie z opery Rusalka nebo Prodaná nevěsta.

Umělecký zážitek umocní dirigentské umění festivalového prezidenta Tomáše Netopila, který pod svou taktovou povede Moravskou filharmonii Olomouc. Hostem večera bude členka činohry Národního divadla moravskoslezského, frýdecká rodačka Aneta Klimešová. Koncert začíná v 19 hodin a vstupenky můžete rezervovat na www.mhflj.cz.

„Jsme velmi rádi, že Adam Plachetka přijal naše pozvání a zařadil do své náročné koncertní sezóny právě Ostravu. Můžeme tak realizovat festivalové dozvuky letošního festivalu, zpříjemnit našim posluchačům konec roku výjimečným kulturním zážitkem, a zároveň je navnadit a pozvat na nový ročník, jehož program se chystáme v průběhu několika následujících týdnů zveřejnit,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka.

Koncert „Velké operní gala“ se uskuteční 18. listopadu 2021 v 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. Vstupenky jsou k dostání od dnešního dne na mhflj.cz, v Janáček pointu v DKMO nebo v ostravských informačních centrech.

O Festivalu

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka vznikl v roce 2018 sloučením dvou významných festivalů klasické hudby nesoucích jméno Leoše Janáčka: Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy, a navazuje na jejich více než 40letou historii. Jeho cílem je prezentace děl klasické hudby v Moravskoslezském kraji s důrazem na dílo a odkaz Leoše Janáčka, v podání špičkových českých a zahraničních umělců a souborů. Festival je dlouholetým členem Evropské festivalové asociace, kde je společně s Pražským jarem jediným zástupcem České republiky a reprezentuje tak české festivalové dění a českou klasickou hudbu i na této platformě.

(nm)