ŽENY BANÍKU V BOJI O POSTUP STÁLE TĚSNĚ VEDOU!

Postupové drama pokračuje. Fotbalistky Baníku Ostrava porazily v třetím utkání nadstavby MSLŽ městské rivalky z Vítkovic 6:1 a nadále se drží na čele soutěže. Stále ale jen těsně o skóre před Havířovem, který dokázal vyhrát 4:3 ve Vsetíně. Do konce soutěže scházejí dvě kola. Do baráže o druhou ligu postupuje jen vítěz!

Rozhodnuto není vůbec nic. Baňky díky vysokému vítězství nad Vítkovicemi zvýšily náskok na druhý Havířov. Ale jen o pověstný vlásek. Oba týmy mají aktuálně na kontě 31 bodů. Fotbalistky Baníku mají nyní ale o čtyři góly lepší skóre. To může na konci sezony o postupujícím do baráže rozhodovat. Pokud Baník v posledních dvou kolech porazí aktuálně třetí Vsetín a čtvrtý Brušperk a Havířov zároveň zdolá Brušperk a aktuálně páté Nové Sady, rozhodne při vyrovnané bilanci vzájemných zápasů mezi Baníkem a Havířovem právě skóre! Což Baňkám velí v posledních dvou zápasech nejen vítězit, ale pokud možno co nejvyšším rozdílem!

„Víme o co hrajeme. I když je škoda, že nám v příštím utkání bude chybět naše nejlepší střelkyně Kateřina Vojtková, která v utkání s Vítkovicemi uviděla červenou kartu,“ uvedl Milan Páleník, trenér žen Baníku Ostrava. „Ale i v utkání s Vítkovicemi dokázaly hráčky vyhrát druhý poločas, v němž jim Vojtková po svém vyloučení dlouho chyběla. Proto věřím, že si stejně dobře povedou v neděli proti Vsetínu,“ dodal Milan Páleník.

Důležitý duel 4. kola nadstavbové části mezi Baníkem a Vsetínem se bude hrát v neděli 19. května od 10 hodin v Markvartovicích. Jde do tuhého, přijďte ženy Baníku povzbudit!

Baník Ostrava – Vítkovice 6:1 (4:0)

Branky Baníku: Vojtková 2, Kutnerová 2, Musialová,  Bílková.

Baník Ostrava: Havrlantová – Krettková, Klempířová, Szeifová, Peterková – Kremserová, Sehnálková, Vojtková – Bílková, Musialová, Kutnerová.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava