ŽENY BANÍKU ČEKÁ ÚTOK NA POSTUP!

Frontální útok na první ligu. Nic jiného se od fotbalistek Baníku na jaře ani nečeká. Po podzimní části druhé ligy mají „baňky“ na čele tabulky šestibodový náskok před druhým Hradcem Králové, což je fakt, který z nich činí největšího favorita na postup. V neděli čeká fotbalistky Baníku první přípravný duel, sehrají ho v Žilině.

Žilina, Myjava, Trnava, Lokomotiva Brno, Dukla Praha. To je výčet soupeřů, s nimiž se „baňky“ v přípravě střetnou. Vše prvoligová společnost.

„Už jsme jednou v přípravě s Lokomotivou Brno hráli a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Pochopili jsme, že chceme-li se zdokonalovat, musíme hrát takových utkání co nejvíce,“ řekl Jaromír Kvita, jeden z trenérského dua Kvita-Páleník, které u ženského týmu Baníku působí.

Tak trochu lze ze skladby soupeřů pro přípravu vyčíst i to, že Baník chce už nyní udělat maximum pro to, aby byl připraven na situaci, v níž se ocitne, pokud svou postupovou misi na jaře úspěšně zvládne. Tedy na postup mezi českou ligovou elitu.

„Je to náš plán pro jaro. Máme šestibodový náskok po deseti zápasech. To se zdá jako velký náskok, ale stačí dva zápasy a všechno je jinak. A nás ještě na jaře čeká těžký duel s Hradcem Králové a taky s Olomoucí. Pokud tyto zápasy zvládneme tak, že je neprohrajeme a ještě lépe nad Hradcem zvítězíme, pak už by ta cesta za postupem mohla být relativně volná. Relativně, protože nesmíme podcenit vůbec žádné utkání,“ zdůraznil Jaromír Kvita.

Hráčky Baníku čeká na jaře série čtyř ligových utkání, jimiž skončí základní část. Pak se osmičlenná druhá liga rozdělí na dvě čtveřice a v té elitní by hráčky Baníku čekaly další tři zápasy. Teprve pak nastane konec. Do první ligy postupuje pouze vítěz.

Ačkoliv mají ženy Baníku první přípravný zápas teprve před sebou, už si letos zahrály. Úspěšně zvládly dva halové turnaje. Vyhrály ten v Bohumíně i následně v Dolní Bečvě. První mistrovské utkání jara je na programu 22. března (termín se ještě může mírně posunout) s aktuálně posledním ABC Braník.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava