Žena jedoucí po ráfku a muž se zákazem řízení

Foto: Městská policie Ostrava

Na nebezpečnou jízdu s prasklými pneumatikami a poškozeným nárazníkem se vydala 36letá podnapilá řidička ulicemi Ostravy-Poruby v sobotu před půlnocí. Její nebezpečnou jízdu ukončili až strážníci, kteří jí naměřili 1,48 promile alkoholu. V pátek pak zase řidič osobního vozidla překročil nejvyšší povolenou rychlost, ačkoli za volantem neměl díky platnému zákazu řízení co pohledávat.

Dne 18.02.2023 v 23:03 hodin byla hlídka strážníků vyslána na ulici Francouzská v Ostravě-Porubě. Dle oznamovatele tam mělo ulicemi brázdit vozidlo tovární značky Peugeot s prasklými pneumatikami a ohrožovat tak ostatní účastníky silničního provozu.

Hlídka strážníků vozidlo spatřila a následně zastavila na ulici Sokolovská. Ve vozidle se na místě řidiče nacházela žena. Prvotní kontrolou vozidla bylo zjištěno zásadní poškození obou předních kol. Pneumatika na straně řidiče chyběla úplně a pravá pneumatika byla roztržená takovým způsobem, že obě kola stála pouze na ráfcích. Značně byl poškozen také přední blatník na levé straně vozidla.

Při komunikaci s řidičkou strážníci pojali podezření, že žena požila alkoholický nápoj. Žena přiznala, že se účastnila oslavy a alkohol před jízdou požila. Defekt na svém vozidle chtěla ale co nejrychleji opravit, a tak se vydala na cestu.

Orientační dechovou zkouškou byla u 36leté ženy naměřena hodnota 1,48 promile.

Druhý případ se stal 17.02.2023 před devátou hodinou ranní v Ostravě na ulici Fričova. Hlídka strážníků tam prováděla měření rychlosti. Řidič vozidla Opel tam překročil nejvyšší povolenou rychlost o 25 km/h. Strážníci jej proto zastavili a zkontrolovali.

Následnou lustrací 37letého řidiče však bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel již od prosince roku 2022. Oba tyto případy si na místě převzala Policie České republiky k dalšímu řešení.

(nm)