Zaměstnanci FN Ostrava běželi Ostrava City Marathon!!!

Tradiční běh centrem moravskoslezské metropole přilákal v neděli 20. září na start více než tisícovku vyznavačů běžeckého sportu. Hlavní myšlenkou akce je sdílet radost z pohybu, představit vytrvalostní běh široké veřejnosti, propojit v industriální Ostravě svět sportu a kultury a také charitativně přispět na dobrou věc. V kategorii firemních štafet patří Fakultní nemocnice Ostrava už tradičně k nejpočetnějším účastníkům. I letos hájilo barvy největšího zdravotnického zařízení v Moravskoslezském kraji celkem 20 smíšených štafet a zaplnili tak třetinu startovní listiny. A v individuálních kategoriích byli úspěšní také další běžci z FN Ostrava.

V bílém tričku s výrazným barevným motivem a logem FN Ostrava doběhla do cíle marathonu na prvním místě v kategorii žen do 40 let lékařka z Oddělení neonatologie MUDr. Pavla Zárubová. „Je super prožít hezký den v centru Ostravy při sportu a potkat se s kolegy i jinde, než jen v „nemocničních uniformách“. Letos jsem si akci prvně vyzkoušela v triku FN Ostrava a bylo to moc fajn. Dokonce mi to pomohlo překonat krizi v závodě,“ uvedla sympatická lékařka, která v nemocnici pečuje o předčasně narozené děti, po proběhnutí cílovou páskou.

Do startovní listiny firemních štafet se zapsalo celkem 68 týmů. Na skvělém 9. místě doběhl tým složený ze zástupců Krevního centra FN Ostrava a závod úspěšně dokončilo i všech zbývajících 19 štafet fakultní nemocnice.

Součástí ostravského marathonu byl tradičně i charitativní běh. Výtěžek – částku 30 500 korun – obdržela ze startovného HAIMA Ostrava, z.s., která úzce spolupracuje s Oddělením hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FN Ostrava. Tato nezisková organizace se dlouhodobě snaží svojí činností usnadnit vážně nemocným dětem pobyt v nemocnici a ulehčit jim návrat do běžného života. I do tohoto závodu se zapojili zaměstnanci nejen zmíněné dětské kliniky, ale i  dalších pracovišť ostravské fakultní nemocnice.