Vyprošťování felicie s přívěsným vozíkem z příkopu u Vratimova

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 23.1.2020 odpoledne na silnici mezi Vratimovem (okres Ostrava-město) a Frýdkem-Místkem u nehody osobního automobilu Škoda Felicia s přívěsným vozíkem, které skončily v příkopě. 

Felici vytáhl na silnici hasičský vyprošťovací speciál Tatra Omars, převrácený přívěsný vozík silné ruce hasičů. Řidič vyvázl bez zranění, ještě asistoval hasičům při překládce nákladu z vozíku – dřeva.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno půl hodiny po čtvrtečním poledni. Do Vratimova (Frýdecká ulice) vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh, odtud vyprošťovací speciál VYA Tatra 815-7 Omars, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Vratimova.

Felicie visela na břiše na hraně příkopu, zadní částí pod úrovní silnice. Hasiči odpojili přívěsný vozík a Omars vytáhl osobní automobil zpět na silnici pomocí hydraulické ruky. O přeložení nákladu se postaral majitel s hasiči. Vozík pak vytlačili ručně a felicie i s vozíkem dokázala odjet.

Nehoda se obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin. Po dobu vyprošťování byla silnice zcela uzavřena, asi na 30 minut. Na závěr zásahu hasiči místo nehody pečlivě uklidili.

(ab)