Velká Ostrava pokračuje v oslavách stého výročí. Jubilejní kolonie se změní v prvorepublikovou promenádu v rytmu swingu

Jubilejní kolonie v Ostravě-Hrabůvce se ve dnech 7. – 9. června oblékne do hávu první republiky a stane se centrem kultury a historie. Uskuteční se zde tradiční Promenáda v Jubilejní kolonii. Letos slavíme nejen 5. ročník této oblíbené akce, ale současně 100. výročí vzniku Velké Ostravy. Návštěvníci se budou moci vrátit v čase a užít víkend v duchu elegance a dobové hudby.

Zahájení akce bude patřit velkému swingovému orchestru Zdeňka Pukovce, který představí příběhy a hity swingových legend. Návštěvníci se mohou těšit i na kinematograf obecního kronikáře Petra Lexy Přendíka s názvem „100 let Velké Ostravy“ a na prezentaci místních spolků. Pro děti bude připravena tvůrčí dílna a vytváření společného velkoformátového obrazu. V sobotu retro atmosféra 60. let ožije v rytmu rock and rollu a twistu. Kytarové duo Mario Šeparovič a Vojta Šňupárek naladí atmosféru a „Praskání“ Rosti Petříka roztančí kolonii. Pro děti i dospělé budou připraveny retro fotokoutky, květinové zdobení i malování na obličej. Na své si přijdou i milovníci starých automobilů. Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení v cyklobaru Elegant.

„Součástí programu budou speciální akce. Jmenujme například komentované prohlídky Bytového muzea v Jubilejní kolonii, ukázky historických vozidel či unikátní výstavu věnovanou 100. výročí vzniku Velké Ostravy,“ přibližuje Gabriela Gödelová, ředitelka Kultury Jih. „Návštěvníci, kteří se zapojili do oblíbené soutěže “Po stopách Velké Ostravy“ budou mít v neděli navíc jednu z posledních příležitostí obdržet razítko do herní karty od přítomného Jana Prokeše, prvního starosty Moravské Ostravy v období první Československé republiky. Věřím, že nám bude nakloněno i počasí a společně vytvoříme a zažijeme atmosféru časů dávno minulých, “ zve na akci ředitelka.

Závěrečný den bude v duchu prvorepublikové promenády s živou hudbou, svátečním oblečením a tančírnou. Martin Chodúr a velký Big Band Ostrava připravili k této příležitosti speciální hudební program. Návštěvníci se mohou těšit i na swingová taneční vystoupení a řadu workshopů. Velkolepé oslavy završí energií nabitá kapela Swingalia. Dobové oblečení je vítáno!

Detailní informace k programu naleznete na: https://elegantspolek.cz/akce/promenada-v-jubilejni-kolonii-2024/. U některých akcí je nutná rezervace míst.

Akci pořádá spolek Elegant ve spolupráci s Kulturou Jih, a to za finanční podpory městského obvodu Ostrava-Jih.