Přistižen byl přímo při činu

Přímo na místě činu byl strážníky zadržen mladý muž, který se v noci z neděle na pondělí rozhodl vylepšit vizáž vstupních vchodových dveří jednoho z domů na ulici Nádražní v Moravské Ostravě.

Když v neděli krátce před půlnocí prováděli strážníci hlídkovou činnost na ulici Nádražní v Moravské Ostravě, zaregistrovali u vchodových dveří jednoho z domů mladého muže. Ten cosi kreslil na vstupní dveře tohoto domu.

Vzhledem k tomu, že se onen mladý muž dopouštěl protiprávního jednání, rozhodli se strážníci mladíka zadržet.

Samotné zadržení mladíka proběhlo velmi rychle i zřejmě díky tomu, že svou pozornost věnoval tvorbě „uměleckého“ výtvoru a také hudbě. V uších měl totiž sluchátka a přicházející strážníky tak zaregistroval až na poslední chvíli.

Hlídka na místě zjistila, že 21letý mladík napsal na dřevěné vstupní dveře domu bílým fixem písmena SV, každé o velikosti 40 x 30 cm. K důvodům svého počínání se mladík strážníkům nevyjádřil.

Vzhledem k tomu, že mladík byl podezřelý ze spáchání trestného činu, strážníci přivolali na místo kolegy z Policie České republiky. Ti si celou věc, včetně zadrženého mladíka převzali.

(ab)