V pátek a sobotu neprojedou řidiči ulicí Nad Porubkou v Ostravě

Foto: Ostravské komunikace

Od páteční (22. 4.) 17. hodiny odpolední až do soboty (23. 4.) do 20. hodiny bude uzavřena část ulice Nad Porubkou v křížení ulice Francouzské v Ostravě – Porubě. Pracovníci Ostravských komunikací tam budou opravovat povrch vozovky.

„Kvůli frézování a následné pokládce nové živičné vrstvy potřebujeme na opravu dva zmíněné dny. Pokud nám to počasí nějak zásadně nepřekazí, uzavřeme pro osobní individuální dopravu skoro 90metrový úsek ulice Nad Porubkou v oblasti křižovatky s Francouzskou ulicí,“ upozornil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Změny v dopravě firma vyznačí přenosnými dopravními značkami. Na opravovaném úseku se budou pohybovat stavební stroje a zaměstnanci Ostravských komunikací.

Silničáři ve zmíněné lokalitě pracovali už v minulých dnech. Před Velikonocemi opravovali obruby tamní vozovky. Tuto část rekonstrukce ale zvládli za provozu. U povrchu vozovky to technicky není možné. Navíc je nutné respektovat dobu nezbytnou na nanesení a dokončení všech vrstev silnice, plus úklid po stavebních pracích.

Opravu povrchu dělají Ostravské komunikace na základě tzv. údržbové smlouvy s městem. V případě nepříznivých klimatických podmínek je připraven náhradní termín 6. a 7. 5. 2022.

(nm)