REC.STAGE: SCÉNA RECYKLOVANÝCH HUDEBNÍCH OBJEVŮ

Foto: Colours of Ostrava

Čistý festival a Samosebou.cz přinášejí na Colours of Ostrava již popáté scénu REC.stage. Ta tradičně mapuje objevy české hudební scény, které společně vybírají pořadatelé předních hudebních festivalů včetně Colours of Ostrava.

O zařazení do programu této scény usilovalo v posledních dvou letech celkem 2178 kapel. Ty se přihlásily do soutěže na portálu projektu Čistý festival, díky kterému můžete na českých festivalech od roku 2008 třídit odpady. Užší výběr interpretů pak sestavili pořadatelé festivalů Colours of Ostrava, Metronome Prague, Sázavafest a také Mirai Navrátil, který stojí mimo jiné za festivalem FM City fest. O výběru interpretů pro letošní line-up REC.stage pak rozhodovalo v online hlasování dohromady přes 70 tisíc fanoušků.
Letošní REC.stage také díky jejich výběru představuje pestrou směsici hudebních objevů, kterým často nechybí výrazná zahraniční stopa. Takovými příklady jsou například Qr.ious, jehož aktuální singl produkoval pětinásobný držitel Grammy Awards Dru Castro, nebo projekt LuckySings v čele s charismatickým „Brňákem“ s ohromujícím hlasovým rozsahem Luckym Omoruanem. Do povědomí hudebních fanoušků se na REC.stage rozhodně výrazně zapíší vítězové hlasování fanoušků The Middle of the Sandwich. Tito mladí pánové mají za sebou sice jen prvák na univerzitě, ale nebojí se experimentovat, při své tvorbě používají obrovský cit a čerpají z hudebního talentu.
Scéna čistých festivalů přinese také celou řadu hudebních objevů s českými texty. Nejvýrazněji se v poslední době prosadili Nedivoč, to především se svým singlem Fotky z výletu, v jehož videoklipu ztvárnil hlavní roli Štěpán Kozub. Tito otřílení ostravští muzikanti zakončí program REC.stage hned ve středu večer. Pokud hledáte příjemné česky zpívané poslechovky, nenechte si ujít koncerty kapel Realita a Botox. Jejich tvorba vás nejen příjemně překvapí, jejich texty si budete prozpěvovat minimálně ještě další den. Pestrost scény umístěné přímo pod výtahem Bolt Tower podtrhne street dance show Dancepoint ve čtvrtek večer před následným tanečním line-up na sousední Fresh stage.
Vystoupí:
Botox
Tato pop-rockovka není na hudební scéně žádný nováček. Na kontě už mají řadu koncertů, videoklipy s osobnostmi hudební scény i rádiový singl. V současnosti kapela vydává své druhé album a kromě Colours of Ostrava chystá letní turné Na Vodě tour po jihočeských kempech na Vltavě.
Corpulent Provocateur 
Pardubické alt-rockové trio, hrající živelný kytarový grunge, opepřený funkovými rytmy s psychedelickými prvky. V roce 2019 odletěli nahrávat do londýnského studia The Animal Farm Music, odkud si přivezli skvělé singly. Ty zahrají na REC.stage!
Dancepoint feat. DJ
Čtvrtek na scéně českých objevů REC.stage uzavře taneční skupina Dancepoint v doprovodu DJ. A ta vás nenechá v klidu stát. Zažijte show street dance formace, která má za sebou celou řadu úspěchů nejen v České republice.
Ending
Československé indie-funkové kvarteto, které svůj první koncert odehrálo v roce 2018. Od té doby pánové z Ending ušli kus cesty. Jejich singl Something neunikl pozornosti pořadu Startér Radia Wave a debutové EP Plavalaguna zaznamenal mimo jiné Fullmoon magazín.
Ivo Blahůnek
Sympatický mladý písničkář z Přerova si na pódiu vystačí úplně sám. Jeho pestrobarevné melodie společně s originálním zpěvem, v doprovodu kytary a looperboardu vás ohromí. Podpořit tohoto českého Eda Sheerana můžete na REC.stage ve čtvrtek odpoledne.
LuckySings
Lucky Omoruan žije v Brně. Hudební základy ale získal ve své rodné Nigérii. Tam se ve tmě učil hrát na kytaru, tam přešel od amatérského rapu ke zpěvu. V roce 2020 vydal své první album Roadside Vagabond. Ohromující charismatický hlas Luckyho v doprovodu mezinárodní kapely je jednou z největších současných nadějí tuzemské scény.
Maniac
Tihle živlové mají za sebou deset let hraní a stovky tisíc views na Youtube. Kapela hraje hudbu na pomezí synth popu, rocku a dance a na pódiu vás rozhodně pobaví. Pokud chcete zažít show plnou kožichů a kostýmů, začněte páteční odpoledne na Colours of Ostrava na REC.stage.
Meredith Hunter
Alternative-crossover kapela ve své tvorbě kombinuje kytarové riffy, samply a melodické vokály. Pódiový dress code liberecké pětice je black-tie, ale rozhodně od jejich show nečekejte žádný decentní večerní dýchánek.
Nedivoč
Kapela s repertoárem stejně pestrým, jako je její rodná Ostrava. Nedivoč hrají směsici popu, rocku, ale i šansonu. V roce 2018 vydali desku Vale pletichám s úžasným hitem Fotky z výletu a hosty jako Marie Rottrová nebo Ondřej Ruml. Směsici skladeb ze života v precizním muzikantském zpracování, to zažijete na koncertě Nedivoč.
Noisetrap
Sklepní pětice z pražského Žižkova představuje hudebně to nejtvrdší z interpretů na REC.stage. Není to ale „nějaký rock“. Jejich „basement sound“ utváří kromě kytar a bicích taky synťáky a řízný hlas zpěvačky Lucie. Pokud hledáte na festivalech neotřelý hudební objev, Noisetrap jsou tím pravým.
Qr.ious
Qr.ious je český zpěvák, hudební producent a inovátor. Hraje na klavír i kytaru a nebojí se jít za hranice Česka. Na přípravě aktuálního singlu Blind Wonderman se tak podílel producent Dru Castro, který je pětinásobným držitelem Grammy Awards.
Realita 
Čtveřice sympaťáků hrajících moderní pop-rock, řízlý s elektronikou. Tihle mladíci už stihli vydat své debutové album Private Show a odjet letní turné. Těšit se můžete na skvělý koncertní, hudební i módní zážitek!
Take Shelter
Slovenští sympaťáci z Trenčína, kteří prolínají staré dobré devadesátkové časy s novými zítřky. Od vzniku v roce 2014 zahráli mnoho koncertů na Slovensku i v Česku a s písní Looking For Something bodovali také v rádiích.
The Middle of the Sandwich
Nejen pořadatelé tří předních českých festivalů, ale především přes šest tisíc hlasů fanoušků rozhodlo o tom, že The Middle of The Sandwitch jsou letošním hudebním objevem REC.stage. Mladý osobitý kvintet z Olomouce vás během koncertu vezme do světa několika žánrů, to od blues až po rap.
(nm) Zdroj: Colours of Ostrava