V ostravském Domě kultury hořel záložní generátor, nikdo nebyl zraněn

V Domě kultury města Ostravy v sobotu odpoledne hořelo. Požár ve sklepních prostorech způsobila technická závada baterií na jednom ze záložních generátorů. Během požáru nebyl nikdo zraněn, z divadelního sálu a z kina však bylo preventivně evakuováno 581 osob. Zbytek sobotního programu byl zrušen, nedělní program proběhne beze změn. 

Omlouváme se divákům, kteří byli v době požáru na místě, i všem ostatním, kterých se mimořádné změny v dnešním programu dotkly. Zároveň chceme poděkovat všem zasahujícím složkám,říká za vedení Domu kultury místopředsedkyně představenstva Petra Javůrková. 

Hasiče k požáru přivolali o půl páté odpoledne. Tou dobou probíhalo v divadelním sále představení pražského muzikálu Trhák, v kinosále pak projekce filmu Vlastníci. Nikdo během požáru nebyl zraněn, velitel zásahu však doporučil preventivní evakuaci osob. Hasiči a policisté tak z budovy evakuovali celkem 581 lidí. 

Požár způsobila technická závada – ve sklepních prostorách začaly hořet baterie z diesel agregátu pro nouzové osvětlení. Uhasit se ho podařilo během čtyřiceti minut. Jelikož však po nehodě nebyl v provozu žádný záložní zdroj nouzového osvětlení, zrušili organizátoři z bezpečnostních důvodů i zbytek sobotního programu, včetně večerní reprízy muzikálu. V případě výpadku proudu by totiž v divadle bez nouzového osvětlení nastala tma, která by mohla mezi diváky způsobit paniku. 

“Zařízení mělo všechny potřebné revize a bylo zhruba v polovině své životnosti,” doplnila Javůrková. 

Aktuálně je provoz Domu kultury obnoven a nedělní program proběhne beze změn. Kvůli vrácení či výměně vstupenek se diváci mohou obracet na pokladnu. Dům kultury už jedná s pořadatelskou agenturou o náhradním termínu muzikálového představení. 

(ab)