V Montessori Ostrava chystají příměstský tábor i prázdninovou výuku

Poslední květnový týden znamená kromě dalšího protipandemického rozvolňování i návrat malých žáčků do lavic Základní a mateřské školy Montessori Ostrava. Kromě plnohodnotné výuky se děti těší i na příměstský tábor určený nejen pro žáky školy. Během letních prázdnin nabídne Montessori Ostrava možnost individuální výuky nebo tvůrčí program v družině. 

V pondělí 25. května se vrátili do školních lavic žáci navštěvující Základní a mateřskou školu Montessori Ostrava. Děti se po týdnech online výuky těšily na kamarády i na své učitelky, které teď kromě vzdělávání důsledně dbají i na hygienická opatření spojená s rozvolňováním opatření proti šíření koronaviru. 

Další důvod k radosti budou mít děti ve druhé polovině července. Škola organizuje příměstský tábor, během kterého navštíví zajímavá místa Moravy a Slezska a užijí si celotáborovu hru. „Na programu je výlet na Bílou, Ráj dřevěných soch v Ostravici nebo štramberská nej jako jsou Trúba nebo jeskyně Šipka. V dalších dnech pak malé táborníky čeká podvodní svět a archeoskanzen ve Velehradě a tábor vyvrcholí výstupem na haldu Ema a návštěvou ostravské ZOO, ve které bude ukrytý ztracený poklad”, vysvětluje ředitelka školy Tereza Krčíková. Příměstský tábor je určen nejen pro žáky Montessori Ostrava a začíná 20. července. 

Během letních prázdnin se vedení školy rozhodlo vyjít vstříc rodičům a nabízí tvůrčí program ve školní družině v duchu Montessori pedagogiky. Žáci, které škola baví nebo se po týdnech domácí přípravy chtějí zdokonalit v učivu, mohou využít nabídky individuální výuky v maximálně tříčlenných skupinkách. 

Více informací o aktivitách Základní a mateřské školy Montessori Ostrava najdou zájemci na webu www.montessoriostrava.cz

(ab)