V LEDNOVÉ OSTRAVSKÉ RADNICI SI PŘEČTĚTE ROZHOVOR S PRIMÁTOREM A INFORMACE O LETOŠNÍCH VÝZNAMNÝCH INVESTICÍCH

Primátor Tomáš Macura. Foto: Martin Straka

Lednové vydání Ostravské radnice přináší rozhovor s primátorem Tomášem Macurou, informace o rozpočtu na letošní rok a o výsledcích soutěží na nový multifunkční dům v centru města a na památník veteránů.

Primátor Tomáš Macura se v rozhovoru ohlíží za složitým rokem 2020, hovoří o podpoře ostravských podnikatelů ze strany města i o nejdůležitějších investicích letošního roku. Podrobnější informace o investicích roku 2021 se dozvíte v článku o přijatém rozpočtu.

Ostravany určitě zaujmou vizualizace multifunkčního domu s 400 parkovacími místy, který vyroste v proluce na rohu ulic 28. října a Purkyňova. Po více než osmi desetiletích tak bude zacelena proluka, která vznikla vybombardováním měšťanské německé školy v roce 1944. Uvidíte také podobu budoucího památníku veteránů, který vznikne v letošním roce v parku Československých letců.

Dobrou zprávou je, že byly vytěženy kaly z ostravských lagun a Ostravany již nebude obtěžovat nepříjemný zápach z ropných produktů, které se v lagunách nacházely. A pacienti Městské nemocnice určitě ocení, že nemocniční pavilon E2 projde zásadní rekonstrukcí, první od doby, kdy byl před téměř sto lety postaven.

Město Ostrava rovněž vyhlásilo již 10. ročník ankety Dobrovolník roku. Jména oceněných se dočtete v článku. Určitě si nenechte ujít zajímavost z 30. let minulého století. Věděli jste, že už tehdy jezdily automobily Vítkovických železáren na svítiplyn?

Nové vydání Ostravské radnice si můžete stáhnout zde.

(nm) Zdroj: Město Ostrava