TOP koncerty Janáčkova festivalu na rok 2024 jako vánoční dárek

Foto: Pokud sháníte netradiční a kvalitní vánoční dárek, neměli byste propást Vánoční předprodej vybraných koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka.

Pokud sháníte netradiční a kvalitní vánoční dárek, neměli byste propást Vánoční předprodej vybraných koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka.

Festival nabízí už od poloviny listopadu možnost koupit vstupenky na tři vybrané koncerty, které jsou ozdobou festivalového programu pro rok 2024. „Vánoční balíček“ je sestaven ze tří odlišných žánrů, takže si vybere každý. Posuďte sami.

Kompresorovna ostravského Landek Parku bude tradičně patřit festivalovému jazzu. Poprvé na festivalu vystoupí zpěvačka Dasha a Pájky Pájk Quintet Martina Kumžáka (2. června 2024).

Ve Slezském divadle v Opavě se uskuteční zcela mimořádný večer. Zuzana Stivínová, Radúz Mácha a Aneta Kaluža Klimešová se představí ve spolupráci s Czech Ensemble Baroque v nastudování a pod taktovkou Tomáše Netopila v melodramu Medea Jiřího Antonína Bendy (17. června 2024).

Hukvaldy budou patřit skvostně mezinárodně obsazenému baletnímu představení „Návraty“. Skvělí sólisté z téměř celého světa se setkají v Janáčkově rodišti k jedinému představení v České republice (28. června 2024).

Vstupenky na zmíněné koncerty lze zakoupit, a to i jednotlivě, od 15. listopadu v Janáček pointu v Ostravě nebo na e-mailové adrese vstupenky@mhflj.cz. Předprodej vstupenek na celý festival začne 4. 2. 2024. www.mhflj.cz

(nm)