TIPY NA ADVENTNÍ TVOŘENÍ PRO VÁŠ KRÁSNÝ DOMOV

Přichází jedno z nejkrásnějších ročních období, na které se snad všichni těšíme. Vytvořte si doma kouzelnou atmosféru a vyzdobte si svůj dům či byt. Přinášíme vám pár nápadů, jak si letos můžete připravit originální vánoční výzdobu.

Vánoční věnec (nejen) na dveře

Slaměný korpus na několika místech ozdobte bílou samolepicí textilní páskou s puntíky. Tavnou pistolí přilepte větvičky s umělými bobulkami a skleněné baňky v červené barvě a doplňte je světlými dřevěnými hvězdičkami, srdcem a bílými korálky (vše seženete v galanterii Stoklasa).

Jednodušší věnec tvoří kovový kruh omotaný umělou větvičkou modřínu s šiškami. Dozdobit ho můžete dřevěnými nebo kovovými křídly.

Univerzální adventní kalendář

24 látkových pytlíčků si můžete ušít nebo koupit už hotové v galanterii. Číslice na ně jednoduše napište nebo si vystřihněte své originály z červeného filcu. Pak už jen stačí pytlíčky naplnit sladkostmi nebo drobnostmi a pomocí tenkých stužek je připevnit k větvičkou ozdobenému ramínku na šaty.

TIP: Nenechte si ujít každý týden nový obrázkový návod na tvoření na stránce koralky.stoklasa.cz.

Hvězda nebo vločka z korálků

Tuto krásnou ozdobu zvládnete vyrobit i s menšími dětmi. Základ tvoří šablona z drátu, na kterou jen navléknete různé korálky podle své fantazie. Velký výběr korálků i drátové šablony najdete v galanterii Stoklasa. Na konci drátků udělejte kleštěmi očko, aby se korálky nevyvlékaly.

Sněhulák, který neroztaje

Vyrobit sněhuláka z ovčího rouna metodou plstění za sucha chce trochu zručnosti a trpělivosti. Pokud se do toho chcete pustit, v galanteriích Stoklasa najdete vše potřebné pro tuto techniku.

Zato sněhuláčky z vatových koulí, chlupatých drátků a samolepících očiček zvládnete hravě vytvořit i s dětmi. Hodit se bude i vatový nos nebo dřevěné špachtle místo lyží.

Kde nakoupit? Obrovský výběr všech potřeb pro vaše vánoční tvoření mají v galanteriích Stoklasa, které najdete v Ostravě v Avion Shopping parku, na Kuřím rynku a nově ve Foru Nová Karolina.

(nm)