SVATOMARTINSKÉ HODY BUDOU VE ZNAMENÍ VÍNA A DOBRÉ HUDBY

Třetí ročník Svatomartinských hodů na Masarykově náměstí se uskuteční v neděli 11. listopadu od 14 hodin. Připraveny budou stánky plné pečiva, koláčů, husích specialit a mladého vína.

Lidové tradice spojené s „příchodem zimy“ jsou od nepaměti připomínány prostřednictvím postavy svatého Martina a k němu se pojícím legendám. V průběhu svátečního odpoledne zahraje frýdecko-místecká kapela Šuba Duba Band, Moravanka Jana Slabáka a těšit se můžete také na ostravskou cimbálovku Friš. Stěžejním ceremoniálem bude příjezd svatého Martina na bílém koni v 17 hodin. Vínu, jež odevzdá do rukou faráře, bude požehnáno a následným hromadným přípitkem se zpečetí úspěšný vinařský rok. Pro děti je naplánován výtvarný workshop, ve kterém si budou moci vyrobit a odnést svítící adventní hvězdu. Po setmění se lampiónový průvod svatomartinských světýlek vydá na okruh kolem centra Ostravy.

(ab) Zdroj: Město Ostrava