Strážník obsluhující kamery sledoval krádež v přímém přenosu

V pondělí 1. srpna krátce před půlnocí se dva nenechavci pokusili zřejmě vylepšit si svůj rozpočet krádeží kovových lišt okenních parapetů na jedné z budov v Ostravě-Přívozu. Při následném zadržení strážníky se jeden z nich vydával za svého bratra.

Podezřelého chování dvou mužů na ulici U Tiskárny si všiml krátce před pondělní půlnocí strážník obsluhující kamerový systém. V přímém přenosu pak sledoval „spolupráci“ dvou mužů při krádeži kovových lišt okenních parapetů.

Díky bystrému oku strážníka obsluhujícího kamerový systém a následné rychlé reakci zakročujících hlídek se oba muže (17,30) podařilo zadržet přímo na místě činu i s lupem.

Strážníci na místě zjistili, že se oba pokusili z místa odcizit celkem jedenáct kovových lišt okenních parapetů. Ty pomocí páčidla z oken odstranil starší z mužů. Mladší z mužů pak tyto lišty deformoval a vkládal do připraveného batohu.

Při kontrole totožnosti obou mužů se mladší z mužů pokusil strážníky zmást. Neměl totiž u sebe doklad totožnosti a vydával se za svého staršího bratra, jehož osobní údaje sdělil strážníkům. Toto se mu však nepodařilo. Strážníci ve spolupráci s policisty totiž zjistili, že bratr, za něhož se vydává, je aktuálně ve výkonu trestu.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o trestný čin, strážníci předali případ i s oběma zadrženými kolegům z Policie České republiky.

Městská policie Ostrava již několik let využívá městský kamerový monitorovací systém, který umožňuje pružně a efektivně reagovat na zjištěná protiprávní jednání. V současné době kamerový systém čítá více než 900 kamer, obsluhovaných na devíti stanovištích.