Druhé kolo Fortuna ligy zavede Baníkovce do Ďolíčku

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Los druhého kola FORTUNA:LIGY zavede baníkovce do vršovického Ďolíčku. Souboj s domácími Bohemians se bude hrát v sobotu až od 19:00.

SOUPEŘ

Domácí si užívají start soutěže, jaký už dlouho nepamatují. Na horké jablonecké půdě zaznamenali vítězství 3:0 a to je vyneslo spolu s Olomoucí do čela tabulky. Dres „klokanů“ od července nově obléká i exbaníkovec Adam Jánoš, jenž se právě pod Ještědem uvedl i gólem, a to šel na trávník jako střídající hráč až v závěru. Léta v něm působí i další hráč, který prošel Baníkem, Martin Dostál. Domácí na zkušenost sázejí hodně, vedle Jánoše a Dostála jsou tu třeba jednačtyřicetiletý harcovník Jindřišek, dále Puškáč, Petrák, Hronek, Kovařík, vše zkušení hráči kolem třicítky.


BANÍK

Jinak než se snahou po rehabilitaci za nepovedený zápas s Olomoucí se Baník do Prahy ani nemůže vypravit. Pozitivní myšlení by mohla posílit dlouhodobě příznivá bilance ve vzájemných utkáních: Bohemians totiž baníkovci v posledních devíti zápasech osmkrát porazili, jen jednou se hrálo nerozhodně, a od října 2017 Baník v Ďolíčku neprohrál. Zajímavost: Nemanja Kuzmanovič dal „klokanům“ v minulých šesti zápasech pět gólů. Důvěrně zná vršovické prostředí odchovanec Bohemky Lukáš Budínský.


NÁZOR TRENÉRA

David Oulehla: „Týden byl složitější v tom, že jsme doma dostali tvrdý direkt. Podali jsme špatný výkon, uvědomujeme si to, některé věci jsme si museli vyhodnotit a věříme, že ten výkon z domácího zápasu odčiníme. Bohemka zvládla první kolo v Jablonci. Její způsob hry je atypický tím, že nastupuje v tříobráncovém systému. Má tam vysoké hráče, velmi nebezpečné standardní situace, dlouhé auty, zkušené hráče uprostřed. Musíme na to všechno být připravení a věřím, že to zvládneme.“


DIVÁCI

Ďolíček má jednu z nejnižších kapacit mezi ligovými stadiony, tomu odpovídá i nižší kvóta lístků pro hostující fanoušky. Baníkovci dostali k dispozici 315 vstupenek, které jsou až do pátečního podvečera v předprodeji v prodejně Chacharwear na Hulvákách. I s ohledem na pravděpodobný zvýšený zájem domácích fanoušků po vydařeném startu sezony se určitě vyplatí zajistit si vstupenku včas už v Ostravě.


2. kolo FORTUNA:LIGY

Bohemians (1. místo, 3 body) – Baník (16. místo, 0 bodů)

Sobota 19:00, Ďolíček

Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Machač, VAR: Štěrba


Nejlepší střelci: Petrák, Květ, Jánoš (všichni 1)

Absence: Hála, Necid, Vala (všichni zranění) – Svozil (zranění), Lischka, Juroška (oba rekonvalescence), Almási, Pojezný (oba nejistý start)


BANÍK VS BOHEMIANS V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 38 | 20-11-7 54:26

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Kuzmanovič 5 – Schick 3

Nejvyšší výhra: 4:0 (22. března 2002)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. listopadu 2015 a 14. září 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (26ÚNORA 2022)

Bohemians Praha 1905 – Baník 0:2 (0:0)

Branky: 75. Kuzmanovič, 83. Almási. Rozhodčí: Hocek – Pečenka, Melichar – Hrubeš (video). ŽK: Hronek, Bačkovský (oba Bohemians). ČK: 80. Hronek (Bohemians). Diváci: 2346 (omezený počet).

Bohemians: Valeš – Köstl, Bederka, Vondra – Dostál (90. Hašek), Petrák, Květ (90. Jindřišek), Bartek (55. Beran) – Hronek, Vaníček (81. Koubek) – Puškáč (81. Ugwu). Trenér: Klusáček.

Baník: Laštůvka – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Koncevoj (56. Buchta), Boula (66. Janošek), Kuzmanovič, Kaloč, Falta (90.+2 Jaroň) – Klíma (56. Almási). Trenér: Smetana.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava