Strážníci se o víkendu zaměřili na kontrolu dodržování zákazu kouření

Uplynulý víkend se ostravští strážníci zaměřili na kontrolu zákazu kouření zejména na zastávkách MHD. Jen za víkend řešili téměř dvě stě případů porušení „protikuřáckého zákona“.

Tak zvaný protikuřácký zákon je v platnosti již od roku 2017. Přesto existují občané, kteří stále nevědí, kde přesně nemohou kouřit. Existují však i tací, kteří o zákazu sice vědí, ale nerespektují jej.

Právě z těchto důvodů se o tomto víkendu ostravští strážníci zaměřili na kontrolu dodržování zákazu kouření, a to zejména na zastávkách MHD na území celého města Ostravy.

Víkendová akce přinesla téměř dvě stovky zjištění kouření na zastávkách MHD. Za takovéto porušení zákona může strážník uložit pokutu na místě až do výše pěti tisíc korun.

Jen od začátku roku strážníci zjistili 1884 porušení „protikuřáckého zákona“. V loňském roce pak řešili 3794 případů kouření na místech, kde je to zákon zakázáno.

K dokumentaci tohoto protiprávního jednání Městská policie Ostrava využívá i kamerový systémy.

V obdobných akcích budou ostravští strážníci i nadále pokračovat.