Slavnosti LIBERTY FAMILY DAY se vydařili

Slavnosti LIBERTY FAMILY DAY. Autor: LIBERTY Ostrava

Více než dvě tisícovky zaměstnanců LIBERTY Ostrava a jejich rodin si užily první ročník LIBERTY FAMILY DAY, který se konal před hutním areálem v neděli 25. září 2022. Mezi hosty akce byly také národní i místní parahokejové hvězdy i ukrajinští uprchlíci před válkou, kteří našli azyl v hotelovém domě Kovák patřícím huti.

Účastníci slavnostního setkání mohli navštívit řadu zábavných i vzdělávacích atrakcí, užít si exkurze v huti a bavit se u série koncertů kapel jako Mňága a Žďorp, Doga, Maxim Turbulenc a R’n’R‘ Band Marcela Woodmana.

Návštěvníci rodinného setkání se mohli setkat jak se členy české parahokejové reprezentace, tak i s hráči z nového parahokejového týmu Flamingos Ostrava, který huť podporuje. Vyzkoušeli si své vědomosti o změně klimatu v zábavném kvízu akademie GREENSTEEL. Připravena byla i science show Nadace GFG, jež zaujala i ty, kteří toho o vědě zatím moc neví. Milovníci techniky si mohli prohlédnout nejdelší nákladní automobil Tatra na světě, hasičské vozy, sanitky i další zajímavá vozidla, která se v huti používají. Téměř 700 lidí také využilo příležitosti zúčastnit se exkurzí v hutním areálu.

Děti se bavily v dětském parku nebo si mohly odpočinout v relaxační zóně s malováním na obličej a fotokoutkem, rodiče navštívili stánek Mental café, kde jsou v rolích baristů osoby s postižením.  Nejmladší návštěvníky nadchla možnost získat autogram zaměstnance huti a spisovatele Richarda Skláře, autora detektivek z prostředí Ostravy, který představil svou novou knihu pro děti Zcela nové příběhy pejska a kočičky.

LIBERTY FAMILY DAY 5
Slavnosti LIBERTY FAMILY DAY. Autor: LIBERTY Ostrava

„Takovéto dny, kdy se všechny naše rodiny mohou setkat a užít si společně přátelské atmosféry, jsou nejen příjemné, ale dokonce nutné. Protože rodina je středem našeho života a tvoří i srdce ostravské huti,“ napsal ve svém osobním vzkazu zaměstnancům LIBERTY Ostrava Sandžív Gupta, výkonný předseda LIBERTY Steel Group a dodal: „LIBERTY Ostrava, která je už nyní největším hutním podnikem a jedním z největších exportérů a plátců daně v České republice, je nyní na cestě se připojit ke světové špičcce. Vzhledem k tomu, že transformace ostravské huti směrem k výrobě zelené oceli za 8,6 miliardy korun je po nedávném podpisu smlouvy na výstavbu hybridních pecí a zahájení první fáze našeho velkého solárního projektu v plném proudu, mohu vám slíbit, že se podniku bude i nadále dobře dařit a bude úspěšný.

Sandžív Gupta také poděkoval více než 750 zaměstnancům, kteří v letošním roce slaví významná pracovní jubilea, od těch, co v huti pracují 15 let až po 140 pracovníků, kteří už v huti odpracovali 40 a 45 let: Vy jste tím, co je pro podnik životně důležité. Lidé, kteří jste pomáhali tento podnik utvářet po celá desetiletí. Děkuji vám všem, jste pro nás velkou inspirací.“

(nm)