Baňky v Liberci prohrály 0:2

Baňky v Liberci prohrály 0:2. Foto: FC Baník Ostrava

Fotbalistky Baníku v utkání 5. kola 1. ligy žen na hřišti Slovanu Liberec nebodovaly. Zkušený severočeský celek využil velké převahy v prvním poločase, v němž vstřelil dva góly, a vyhrál 2:0.

V prvním poločase si zkušenější domácí celek vytvořil zřejmou převahu a rezultovaly z toho dva góly v síti Baníku. Ten první padl v 15. minutě. Domácí Kateřina Bužková poslal míč do šestnáctky Ivaně Kantarské tak, že ta se náhle ocitla sama před Karolínou Škrabalovou v brance Baníku a poslal míč nekompromisně do branky.

Tlak domácích pokračoval a přišel druhý gól. Psala se 30. minuta, domácí celek se dlouhým nákopem z vlastní poloviny dostal do volného prostoru na pravé straně, odtud přišel míč do šestnáctky, v ní ještě krátká liberecká kombinace a nakonec střela Kateřiny Bužkové z velké blízkosti pod břevno branky Baníku.

Ve druhé půli se hráčky Baníku přece jen dokázaly z libereckého tlaku vymanit, došlo i na ohrožení branky Slovanu a několik náznaků zajímavých příležitostí, ale skóre Baňky korigovat nedokázaly. Výborný výkon podala brankářka Karolína Škrabalová, která ve druhém poločase zcela uzamkla brankový prostor, zlikvidovala několik domácích šancí a zamezila dalšímu navýšení skóre.