Strážníci pomohli řidičům v nesnázích

Foto: Městská policie Ostrava

O tom, že ostravští strážníci dokážou pomoci řidiči v nouzi, se v minulém týdnu přesvědčili hned dva šoféři, kteří se dostali do nesnází. První z nich dostal defekt a nebyl schopen si sám vyměnit poškozenou pneumatiku za rezervní, druhému pak selhalo vozidlo, kdy zůstal stát v jízdním pruhu frekventované ostravské komunikace.

K prvnímu případu došlo minulý pátek v Ostravě-Porubě na ulici Průběžná. Projíždějící hlídka strážníků zaregistrovala později zjištěného 76letého seniora u vozidla značky Škoda. Strážníci zjistili, že senior má defekt na přední pneumatice svého vozidla. Vzhledem k jeho věku a rzi šroubů nebyl schopen si sám poradit. Strážníci proto přiložili ruku k dílu a seniorovi pomohli vyměnit poškozenou pneumatiku za rezervní.

Ke druhému případu došlo uplynulou sobotu v Ostravě-Přívoze na frekventované ulici Hlučínská. Hlídka strážníků tam v jízdním pruhu zaregistrovala stojící vozidlo. Později zjištěný 61letý řidič strážníkům uvedl, že jeho vozidlo Volkswagen má zřejmě technickou závadu a on tak nemůže pokračovat v jízdě. Vzhledem k tomu, že stojící vozidlo tvořilo překážku v provozu, rozhodli se jej strážníci z místa odtáhnou. Nepojízdné vozidlo tak na laně odtáhli na nejbližší benzinovou čerpací stanici, odkud si řidič vozidla přivolal technickou pomoc.

Ani jedna z obou popsaných činností nepatří do standardního popisu práce ostravských strážníků. Jsou ale důkazem toho, že ostravští strážníci dokážou poskytnout občanům pomoc i v mnohých životních situacích.

(ab)