STEZKA KOLEM POTOKA V MARTINOVĚ DOSTÁVÁ NOVOU LÁVKU


Do závěrečné fáze míří práce na lávce přes Plesenský potok na oblíbené stezce kolem potoka v Martinově – Jantarové stezce. Ta je od loňského září kvůli havarijnímu stavu lávky zavřená. Letošní první dubnový den začala stavba nové, lidem prozatím slouží náhradní přemostění. Práce úspěšně pokračují a v těchto dnech začne osazování její konstrukce.

Novou lávku zajistilo město Ostrava, projektová dokumentace, stavba a následná výsadba zeleně přijde na 4,9 milionu korun. Stavbu realizuje společnost Ostravské komunikace, a.s. Do konce května byl zbourán původní můstek a vystavěna nová konstrukce na železobetonových pilířích. Přitom bylo upraveno koryto potoka tak, že bylo šířkově i hloubkově zbaveno nánosů a zároveň byly jeho boky zpevněny lomovým kamenem.

V pondělí 8. června začne osazování ocelové konstrukce lávky včetně zábradlí a poté vytvoří kompozitní rošt pochůzí plochu. O týden později bude na řadě poslední fáze rekonstrukce, kdy cyklostezka dostane nový kabát rozprostřením kameniva s asfaltovým zástřikem.

Cyklistům, běžcům i rodinám na procházkách se stezka otevře opět koncem letních prázdnin.

(ab) Zdroj: Město Ostrava