Stellplatz = karavany pod Landekem

Landek Park s největším českým hornickým muzeem, slavným architektonickým nalezištěm, unikátní přírodní lokalitou i spoustou atrakcí, má od pátku 28. června první a jediný ostravský stellplatz. To je místo pro zaparkování karavanů, obytných vozů či přívěsů.

„Všech osm stání jsme vybavili potřebnou infrastrukturou, jsou tam připraveny přívody elektřiny a čerstvé pitné vody, tak jako výpust odpadní vody s možností likvidace náplně chemického WC,“ sdělil Lumír Plac, ředitel Landek Parku

Služby jsou podle něj v režimu non stop a bez obsluhy. „Tudíž lze očistu obytných aut či přívěsů provést v kteroukoliv denní a noční hodinu. Umožněno je i bezhotovostní samoobslužné placení. Wi-fi přístup je zajištěn v Buffetu U Karla. Cena za stání na den je 100 korun, plus 70 korun za dospělou osobu na den, za dítě se platí 50 korun za den“ doplnil ředitel Plac.

Projekt stellplatzu vyšel na více než milion korun, přičemž více než polovinou částky přispěl Moravskoslezský kraj. „Rozvoj cestovního ruchu je pro náš region velmi důležitý. Jsem přesvědčený, že vznik stellplatzů je velmi šťastný krok, který k nám naláká milovníky jízdy obytnými automobily. Tento způsob trávení dovolené je totiž velmi trendy,“ prohlásil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

(nm)