ŠKOLA V OSTRAVĚ-ZÁBŘEHU MÁ NOVÁ SOCIÁLNÍ AUTOMOBIL

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6B zdarma obdržela již druhý sociální automobil. Zcela nový Renault Master vzdělávací instituce využije především k přepravě dětí, ale také k zajištění běžného chodu zařízení. Slavnostní předání vozidla proběhlo v úterý 25. června 2019 za účasti zástupců ostravské školy a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.
Základní a mateřská škola, kterou navštěvuje bezmála 550 dětí, obdržela už druhý vůz
v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu
dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Ostravské vzdělávací zařízení
získalo v celkovém pořadí již 776. automobil.

V rámci tohoto projektu pak bylo v Ostravě předáno už čtrnácté vozidlo. „Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tyto organizace pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, která projekt zaštiťuje.
Na financování vozidla se podílelo asi 53 subjektů napříč obory od velkých firem až po
nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

O projektu Sociální automobil
Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o
vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou
činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak
hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že
jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.
Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již přes 770 sociálních automobilů.

Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.