Sedm koncertů klasické hudby

Korejský dirigent Daejin Kim

Janáčkova filharmonie, která je mezi nominovanými na cenu Moravskoslezského kraje Jantar, nabídne v březnu milovníkům klasické hudby hned sedm koncertů.
Už prvního března to bude koncert nazvaný Skladatel klavíristou, klavírista dirigentem a jeho protagonistou bude Daejin Kim, korejský klavírista a dirigent v jedné osobě.

A tak provedení oblíbeného Mozartova klavírního koncertu č. 23 bude pro návštěvníky jedinečnou příležitostí seznámit se s kdysi běžnou praxí dirigování orchestru od klávesového nástroje. Program večera, který začíná v Domě kultury města Ostravy (DKMO) v 19 hodin, doplní Symfonie č. 2 Sergeje Rachmaninova. Vstupenky pořídíte již od 160 Kč.

První březnové nedělní odpoledne (4. 3.) bude patřit Tiché vodě, která noty mele a tedy rodičům s dětmi, pro něž Janáčkova filharmonie připravila další z jedinečných hudebně-zábavných představení. Ve společnosti “starých” známých moderátorů Olinky a Vládi, orchestru a dirigenta Stanislava Vavřínka se vydáme na hudební výlet. Představení začíná v DKMO v 16 hodin a vstupenky lze koupit už za 120 Kč pro dospělého, děti platí polovinu.

Další koncert, který je na programu 8. března, nese název výmluvný název Operní zpěv, klavír a Čajkovskij. Bude to další z těch, které patří hudebnímu mládí. V tomto případě dvěma sopranistkám, Marcele Gurbaľové, studentce Fakulty umění Ostravské univerzity a Zdislavě Bočkové, která je absolventkou JAMU v Brně a dostala angažmá v Itálii. Pěvkyně doplní klavíristka Barbora Brabcová, která studuje AMU v Praze. Koncert začíná v DKMO v 18 hodin a vstupenky v ceně od 120 Kč můžete zakoupit v prodejním místě filharmonie Janáček pointu, pobočkách Ostravského informačního servisu nebo on line na www.jfo.cz, kde najdete i další informace.

(za)1