DARUJTE NADBYTEČNOU VÝPOČETNÍ TECHNIKU ŽÁKŮM OSTRAVSKÝCH ŠKOL

Letošní školní rok probíhá především v duchu distanční výuky. Stále jsou však žáci, kteří mají problém se zajištěním potřebného IT vybavení. Město Ostrava proto nyní přichází s výzvou pro potenciální dárce, aby školákům k potřebné výpočetní technice pomohli.

Školy, na základě praktických zkušeností z jara, by pro své žáky, v rámci online výuky, uvítaly především funkční  notebooky s kamerou a reproduktory, ideálně v integrované podobě, popř. stolní PC s monitorem, webkamerou, sluchátka s mikrofonem a počítačové myši.  U techniky je důležitý legální operační systém Windows 10, 8 nebo 7.

Dárci IT techniky mohou kontaktovat přímo odbor školství a sportu Magistrátu města Ostravy, který zajišťuje koordinaci této akce a má zmapovanou potřebnost techniky na jednotlivých základních školách v Ostravě.

Kontaktní osobou je Pavlína Poledníková, telefonní číslo 599 443 032, email ppolednikova1@ostrava.cz. Dárci budou následně směřováni přímo na školy ohledně převzetí darů a zároveň budou informováni jejich zřizovatelé.

(nm) Zdroj: Město Ostrava