RUDOLF OTEPKA: NA BANÍK NEDÁM DOPUSTIT!

Byly to nejlepší dva roky v mé kariéře! Těmito slovy dodnes hodnotí své dvouleté působení v Baníku Ostrava jeho někdejší záložník Rudolf Otepka. S dnes již šestačtyřicetiletým bývalým záložníkem jsme se setkali před týdnem v pátek po utkání Baníku v Českých Budějovicích. Tam dnes někdejší skvělý technik bydlí. Celý rozhovor budete moci přečíst v pondělním magazínu BANÍK, nebo již nyní v jeho elektronické podobě.

Ačkoliv v Baníku strávil jen dva roky, zatímco v Příbrami vydržel deset let, Baník zůstane podle jeho slov navždy v jeho srdci. „Ten, kdo neví, o čem je řeč, by mi možná nevěřil, nebo by mi nerozuměl. Jenomže když angažmá v Baníku jednou okusíte, navždycky to ve vás zůstane,“ říká Rudolf Otepka.

V rozhovoru pro magazín BANÍK vypráví i o nelehké situaci, do níž v roce 2007 přestupem do Baníku přišel. Klub jej tehdy angažoval za všemi baníkovci milovaného Martina Lukeše, který si tehdy vážně poranil koleno. A to nebyla jednoduchá role.

„Mentalita Ostraváků je specifická. Jsou hodně sví. A když mezi ně přijde někdo zvenčí, není pro něj snadné zapadnout,“ vzpomíná Rudolf Otepka a dále v rozhovoru líčí, že jinak tomu nebylo ani v tehdejším týmu Baníku. I když vše nakonec dobře dopadlo. Také o tom je řeč v povídání, které nabízí nejnovější magazín BANÍK.

Co dělá Rudolf Otepka dnes? Proč raději zanechal trenérské práce? A co si myslí o současném Baníku? To vše se v novém čísle magazínu BANÍK dočtete. Magazín v elektronické podobě si můžete už nyní pořídit zde.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava