PATRIZIO STRONATI: V POHÁRU HRAJEME O VELKOU ŠANCI!

Byl to pátek, po kterém se každému baníkovci špatně usínalo. Patrizio Stronati nebyl výjimkou. Zápas v Karviné se prostě velmi nepovedl. Čas ale běží dál. A na baníkovce čeká nová výzva. Čtvrtfinále MOL Cupu, v němž se Baník ve středu střetne s Libercem! Ve hře je postup do semifinále…

Před měsícem a půl se Baník s Libercem na ostravském městském stadionu potkal. Ostravané vyhráli 2:1. Patrizio Stronati se radoval spolu s oběma střelci Dame Diopem a Milanem Barošem a se všemi ostatními spoluhráči ze zisku důležitých tří bodů. A teď chce urostlý stoper porazit Liberec znovu. „Víme všichni, že nám to v posledních zápasech moc nešlo. A že ten úplně poslední v Karviné byl z naší strany ze všech nejhorší. Vlastně to byla katastrofa,“ řekl Patrizio Stronati. „Máme teď šanci fanouškům se za to, co v Karviné viděli, omluvit. Výkonem proti Liberci. Musíme pro to udělat naprosté maximum,“ pravil ostravský stoper.

Ví, že Baník si v posledních zápasech s přízní fanoušků poněkud zahrál. „Přesto bych je chtěl všechny poprosit, ať na pohár s Libercem přijdou. V co největším počtu. Bojujeme o semifinále a všichni víme, o co v téhle soutěži jde,“ připomenul Patrizio Stronati, že přes vítězství v MOL Cupu vede přímá cesta do Evropské ligy.

Nepodařený zápas v Karviné je třeba dostat co nejrychleji z hlav, což „Zio“ ví. „Může nám trochu pomoct, že pohár je jiná soutěž. V podvědomí to může sehrát roli. Zatím se nám v něm daří, proč by to nemohlo pokračovat. Ale víc než na podvědomí musíme spoléhat sami na sebe. Tohle není jen „nějaký pohárový zápas“, tohle je souboj o to, kdo se přiblíží velké šanci. My se o ni chceme porvat, jde o hodně! Přijďte nám pomoct,“ burcuje před důležitým soubojem se Slovanem Liberec Patrizio Stronati.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava