PATNÁCTKA VYBOJOVALA STŘÍBRO NA HALOVÉM MČR

Neporaženi, se skalpy Slavie nebo Sigmy Olomouc a se stříbrnými medailemi kolem krku – tak se z halového mistrovství ČR v Třebíči o víkendu vrátily naděje Baníku ve věkové kategorii U15. Svěřenci trenérů Šubrta a Macíka zůstali těsně za vítězným Hradcem Králové na celkovém druhém místě.

Turnaj se hrál systémem každý s každým po 24 minutách hry. „Celým turnajem jsme prošli bez prohry, když jsme dokázali porazit Slavii, Sigmu a Slovácko. V utkání s Hradcem jsme byli lepší, ale více než na remízu jsme nedosáhli. V posledním našem utkání jsme museli porazit Spartu, při remíze bychom měli shodu bodů s Hradcem, ale díky horšímu skóre by nám prvenství uniklo. Utkání skončilo remízou, přestože jsme si během hry vytvořili řadu gólových šancí, bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ hodnotili oba trenéři patnáctky.

Celý turnaj nabízel kvalitní souboje, při vyrovnanosti všech týmů mohl turnaj ovládnout každý z nich. „Celkové druhé místo z halového mistrovství republiky je pro nás velkým úspěchem. Velmi potěšující je, že jsme se dokázali herně vyrovnat nejlepším týmům v kategorii U15. Ukázali jsme sílu týmu, neboť jsme v utkáních se Sigmou a Slováckem prohrávali již o dvě branky a skóre otočili,“ shodli se trenéři Šubrt s Macíkem. „Kluci si za předvedené výkony, vystupování a reprezentaci klubu zaslouží pochvalu. Dalším oceněním bylo i vyhlášení Adama Fabisze za nejlepšího brankáře turnaje.“

Sestava FCB: Fabisz, Hatoň – Žák, Rehwald, Temel, Šmiga, Dedek, Piecha, Šín, Grygar, Červinka, Nevřela, Vraj.

Konečné pořadí: 1.Hradec Králové,2. Baník,3. Olomouc,4. Sparta, 5. Slavia, 6. Slovácko

(nm) text a foto: FC Baník Ostrava, www.fcb.cz