PATNÁCTKA BANÍKU OSTRAVA REMIZOVALA NA BAYERNU 2:2

Ani na druhý pokus se patnáctiletým fotbalistům Bayernu Mnichov nepodařilo vrstevníky Baníku Ostrava porazit. Německý velkoklub si poté, kdy jej Baník na jaře na jeho půdě porazil 4:1, pozval ostravské mladíky k odvetě. Ta se hrála v neděli a skončila 2:2!

Když na jaře porazil Baník, tehdy ještě pod hlavičkou U14, stejně staré fotbalisty Bayernu 4:1, vyvolalo to v mnichovském klubu neklid, jehož výsledkem bylo opětovné pozvání. Baník jej přijal a oslaben o tři hráče, kteří zamířili s týmem U16 na turnaj do Rigy, vyrazil do Mnichova.

„Velmi jsme si toho pozvání vážili, nebývá zvykem, aby si Bayern zval soupeře k sehrání odvety,“ připomínal před odjezdem Petr Mašlej, šéf mládežnického úseku Baníku Ostrava.

Utkání začalo svižně, především však ze strany domácího týmu. Baník, na jehož výkonu se zprvu odrážela dlouhá cesta, brzké vstávání a také pochopitelný respekt, zpočátku složitě zachytával tempo Bayernu a po poločase prohrával 0:2.

„Soupeř v první půli zcela jasně dominoval. U všeho byl dříve, měl šance. O půli přišel zvrat. Trenéři kluky uklidnili. Vysvětlili jim, že když budou silnější na míči, bude soupeř nucen více běhat a my budeme schopni ho přehrávat,“ líčil Petr Mašlej průběh nedělního duelu. „A to se také stalo,“ dodal.

Zápas se ve druhém poločase skutečně začal vyvíjet úplně jinak. Svěřenci trenérů Jana Žemlíka a Milana Chalupy náhle dokázali soupeře přehrát a měli šance. A brzy přišlo snížení, na 1:2 korigoval hlavou Karel Michlík. Několik dalších šancí Ostravané promarnili, ale vyrovnání nakonec zařídil proměněnou penaltou Matyáš Bitta.

„Díky zlepšené hře ve druhém poločase jsme na Bayernu znovu nechali velmi dobrý dojem. Úroveň utkání si pochvaloval i trenér Bayernu a myslím si, že jakákoliv vzájemná budoucí spolupráci není vyloučena. Spíš naopak,“ dodal Petr Mašlej.

BAYERN MNICHOV U15 – BANÍK OSTRAVA U15 2:2 (2:0)

Branky Baníku: 45. Michlík, 73. Bitta.Baník U15: Hrubý – Michna, Jiříček, Janál, Michlík (Kocián) – Grygar (Šudák), Obuch, Šín (Puchala) – Látal, Bitta (Kedroň), Buryan (Strnad)

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava