Outlet Arena Moravia získal značku bezpečného provozu SafeGuard

Covid-19 zasáhl větší i menší měrou všechny maloobchodních prodejny
a provozovny služeb, s výjimkou prodejen potravin, drogerií, realitních kanceláří nebo zahradnictví.

V průběhu  locdownového období bylo proto zřejmé, že se Outlet Arena Moravia musí dobře připravit na běžný provoz, který bude zpátky možný po opadnutí všech opatření. Vedení společnosti se proto rozhodlo podstoupit proces certifikace, který zaručuje, že chod outletu je takříkajíc bezpečný pro zaměstnance i nakupující.

„V době lockdownu jsme nezaháleli a připravovali se na běžný provoz. Věděli jsme, že je naší prioritou se této situaci postavit čelem a připravit se na změny, které znovuotevření jednotek v našem outletu přinese,“ uvedla Šárka Kreissová, marketingová manažerka centra. Dodala, že hlavním úkolem outletu bylo co nejrychleji certifikací projít a splnit odpovídající zdravotní, bezpečnostní a hygienické podmínky, a to jak pro své zaměstnance, tak i pro návštěvníky.

Obdržený certifikát SAFEGUARD zaručuje vysoké standardy v oblasti bezpečnosti v souladu s požadavky pro zamezení šíření viru Covid-19. Vypadá takto:

Certifikaci zaštiťuje společnost BUREAU VERITAS, která si klade za cíl nabídnout komplexní řešení pro včasné a bezpečné znovuotevření obchodů a restartu byznysu. Zaměřuje svou pozornost na rizika specifická pro všechna odvětví tím, že účinně školí týmy o osvědčených hygienických postupech a kontroluje, zda jsou ochranná opatření správně nastavena
a implementována.

Proces certifikace v Outlet Arena Moravia byl třífázový. Zapojily se do něj všechny navázané služby pro outlet a také zaměstnanci. Kontrolovány byly nastavené hygienické procesy v outletu, stejně jako tok informací kvůli dobré informovanosti lidí zde pracujících i těch, kteří přijdou do outletu po lockdownu nakoupit. „Certifikace byla důkladná a v některých ohledech nám pomohla vyladit k dokonalosti již nastavené procesy předávání informací a dodržování hygienických opatření,“ řekla Kreissová.  Dodala, že outlet je plně připraven na plný provoz a nákupní sezónu před Vánocemi.

(nm)