Osvojte si opuštěná zvířata – kočky mají mezinárodní sraz

Do Ostravy se sjedou možná i stovky koček. Speciální organizace Českého svazu chovatelů – 1. Slezská kočičí pořádá ve dnech 7. a 8. ledna v areálu Výstaviště Černá louka dvě jednodenní mezinárodní výstavy koček, jejichž historie sahá až do roku 1871.

V tomto roce v londýnském Crystal Palace zorganizoval první výstavu koček malíř, spisovatel, posléze také autor standardů pro posuzování plemen a jeden z posuzovatelů Harrison Weir. Víkendových výstav se zúčastní nejen čeští chovatelé, ale do Ostravy dorazí i kočky ze zahraničí. Na výstavy bylo pozváno celkem šest posuzovatelů, dva z ČR, tři z Polska a jeden z Francie, kteří budou vybírat vítěze celkem ve čtyřech standardních kategoriích.

Předpokládaný počet vystavovaných zvířat je okolo 220. Minimální věk pro účast zvířat na výstavě a koťat ve třídě vrhů jsou čtyři měsíce. Návštěvníci i vystavovatelé si kromě prohlídky koček nejrůznějších plemen budou moci zakoupit za zvýhodněnou cenu chovatelské potřeby jako krmivo, pelechy, škrabadla, širokou škálu hraček, z nichž některé nejsou dostupné v běžných obchodech.

Pokud zvažujete rozšíření své domácnosti o kočičího člena, pak na výstavě oceníte účast chovatelů, kteří mají volná koťátka k prodeji, a také kočičího depozita Kočky Bohumín, které nabídne přímo na výstavě kočky a koťátka k osvojení nebo možnost přispět na jeho provoz zakoupením dárkových předmětů vlastní výroby s kočičími motivy. Rozhovor s jeho zakladatelkou a majitelkou Miroslavou Kocurovou, která zachraňuje životy zmrzačeným a zuboženým kočkám, přineseme v únorovém čísle Našeho Města.

Foto: Naše Město